Akıllı Telefon Mart 8, 2021 11:26

OnePlus Hasselblad Ortaklığı Duyuruldu! İşte OnePlus 9 Pro Kamera Özellikleri

OnePlus Hasselblad Ortaklığı Duyuruldu! İşte OnePlus 9 Pro Kamera Özellikleri

OnePlus Hasselblad kamera iş birliği resmen duyuruldu. Hasselblad kamera geliştirme çalışmaları ilk olarak OnePlus 9 Pro modelinde olacak.

OnePlus Hasselblad ortaklığı bugün gerçekleşen etkinlikte birlikte resmiyet kazandı. Şirket, akıllı telefonlarda büyük ölçüde geliştirilmiş kamera sistemleri sunmak için üç yıl boyunca OnePlus ile beraber çalışacak.  Ortaklık, renk ayarı ve sensör kalibrasyonu dahil olmak üzere yazılım iyileştirmelerinden başlayarak ve gelecekte daha fazla boyuta genişletilecek.

OnePlus Hasselblad Ortaklığı Duyuruldu

Bu iş birliğinin ilk ve teknik olarak en zorlu süreci gelişmiş renk kalibrasyonu olacaktır. OnePlus ve Hasselblad tarafından aylarca süren kapsamlı doğrulama ve ince ayarların ardından “Hasselblad ile Doğal Renk Kalibrasyonu” geliştirildi. Bu yeni renk çözüm OnePlus amiral gemisi telefonların kameraları ile çekilen fotoğraflara algısal olarak daha doğru ve doğal görünümlü renkler getirmeyi hedefliyor. Ayrıca, gelecekteki akıllı telefon kameraları için OnePlus’ın yeni renk kalibrasyonu standardı olarak hizmet edecek.

İkili arasında geliştirilen bir diğer önemli gelişme ultra geniş açılı kamerada olacak. 140 derece ultra geniş açılı sensör kamera, iki geniş açılı kamera ve bir üçgen prizmadan oluşuyor. İki kamera aynı anda fotoğraf çekiyor ve ardından bozulma olmadan tek bir görüntü elde ediyor.

Yeni otomatik odaklama sistemi de yine dikkat çeken bir gelişme. Hız açısından insan gözüyle karşılaştırılabilir. OnePlus 9 serisindeki kamera hızı modern kameralardan 5-10 kat daha hızlı olan 1 ms‘ye düşürüldü. Bu sisteme sahip bir kamera, sarsıldığında bile hızlı bir şekilde odaklanabiliyor.

OnePlus 9 serisi, bir OnePlus cihazında şimdiye kadarki en büyük ve en gelişmiş ana kamera sensörü olan özel bir Sony IMX789 sensörüne sahip olacak. Resimlerde daha dinamik ve canlı renkler sunarak 12 bit RAW görüntüleri destekleyecek ve ek düzenleme sonrası için daha fazla alan sağlayacaktır. Hasselblad Kamera, gelişmiş HDR video kaydının yanı sıra 4K 120FPS ve 8K 30FPS video kayıt desteği de sunacak.

Tüm bu saydığımız gelişmeler 23 Mart tarihinde tanıtılacak OnePlus 9 serisinde yer alacak. Seride OnePlus 9, OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9R modelleri yer alacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.