Mobil Mart 8, 2021 15:52

Google Pixel 5a ve Pixel Buds Kardeş Kardeş Takılacaklar!

Google kamera lensi konusunda çoğumuzu çatlatırken Pixel serisinin gelmemesi canımızı sıkıyor. Google Pixel Buds da tuz biber oldu.
Google Pixel 5a ve Pixel Buds Kardeş Kardeş Takılacaklar!

Hem donanım hem yazılım konusunda hiçbir masraftan kaçınmayan Google, 2021 yılının Haziran ayına kadar yeni telefonu Pixel 5a’yı piyasaya sürecek. Ayrıca bluetooth kulaklıkları Google Pixel Buds da bu yıl içinde tanıtılacak. Blog yazarı ve analist Jon Prosser, gelecek ürünler hakkında bilgi kaynağı oldu. Pixel Buds’ın Nisan ayı ortalarında tanıtılacağını öne sürdü.

Yeni Pixel akıllı telefona gelince, duyurusunun 11 Haziran’da yapılması planlanıyor. Telefonun modeli tam olarak belli olmasa da orta segment Google Pixel 5a 5G olma olasılığı çok yüksek. Ayrıca bu modelin Google lisanslı bir kılıfla fotoğrafları paylaşılmıştı. OnLeaks kaynağı telefonun bazı fotoğraflarını yayımladı.

Pixel 5a 5G’nin bir Snapdragon 765G işlemci ve 6,2 inç FHD + delikli tek kamera ekranından güç aldığı söyleniyor. Arka tarafta 16 MP ve 12 MP sensörlerin yanı sıra otomatik odaklama sistemi için özel bir sensör yer alabilir. Yeni ürünün kutudan çıkar çıkmaz Android 12 işletim sistemi ile gelme ihtimali var. Android 12 ile gelecek olması oldukça iyi bir özellik.

Haziran ayındaki lansman etkinliğinde orta segment Pixel 5a’ya ek olarak amiral gemisi Google Pixel 6 da tanıtılabilir. Telefonların ülkemizde satışa sunulacağını zannetmiyoruz ancak kulaklıkların bir ihtimal piyasaya sürülebileceği düşünülüyor. Telefonların özellikleri şimdilik netlik kazanmış değil. Ancak ilerleyen günlerde bilgi edindikçe sizlerle paylaşacağız.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.