Xiaomi Mart 7, 2021 19:57

Xiaomi ile Qualcomm Anlaştı! Yeni Bir Devir Başlıyor!

Xiaomi ile Qualcomm Anlaştı! Yeni Bir Devir Başlıyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi ile Qualcomm, Snapdragon Sound konusunda anlaşmaya vardı. Ses konusunda devrim çok yakında başlayacak.

Mobil alanda son bir kaç yıl içinde Bluetooth kulaklıklar (TWS) çok popüler hale geldi. Bu ürünlerin deneyimini geliştirmek için, çeşitli yonga üreticileri de sürekli olarak yeni teknolojilerini tanıtmıştı. Ancak Qualcomm, Snapdragon Sound teknolojisi ile rakiplerine fark atmaya geliyor. Qualcomm’un bu yeni teknolojisinin ilk olarak Xiaomi telefonlarında yer alacağı açıklandı.

Xiaomi ile Qualcomm güçlerini birleştiriyor

Qualcomm Snapdragon Sound belirli bir teknoloji türü değil birçok mevcut teknolojinin bir birleşiminden oluşuyor. Yonga seti devi, yüksek ses kalitesini ve sabit bağlantıyı korurken ultra düşük gecikme elde edebileceğini belirtiyor. Aynı zamanda uzun ömürlü pil ömrü sağlayacak.

Önce ses kalitesinden bahsedelim. Qualcomm Snapdragon Sound, müzik çalarken daha zengin ses ayrıntıları gösterebilen 96KHz örnekleme oranına ulaşabiliyor. Qualcomm ayrıca, kaynaklardan kulaklara kadar kullanıcılar için eksiksiz bir yüksek kaliteli deneyim seti oluşturarak bir Snapdragon Sound seçimli çalma listesi başlatmak için Amazon ile birlikte çalışıyor.

İkincisi, sesli aramalar ve oyunlar için Qualcomm Snapdragon Sound da birçok optimizasyon ile geliyor. Destekli kulaklıklar bu sayede, 32KHz yüksek tanımlı sese ulaşabiliyor. Bu da çağrı geri yüklemesini daha gerçekçi hale getiriyor. Ayrıca, 89 ms’ye kadar düşük gecikme süresi ile mobil oyun deneyimi katlanacak.

Qualcomm Snapdragon Sound şu anda Qualcomm Snapdragon 888 ve FastConnect 6900 ve QCC515x gibi donanımları destekliyor.

Xiaomi

Mevcut ürünler, Qualcomm tarafından sağlanan yazılım güncellenerek uyarlanabiliyor. Qualcomm, gelecekte desteklenen donanım yelpazesini kademeli olarak açacak ve arabalar ve bilgisayarlar gibi daha fazla kategoriyi kapsayacak ve daha fazla kullanıcının Snapdragon Sound teknolojisinin avantajlarından yararlanmasını sağlayacak.

Xiaomi ile Qualcomm arasındaki bu ilişkinin önümüzdeki aylarda meyvesi ortaya çıkacaktır. Muhtemelen bu özellik Snapdragon 888 yonga setinde yer alacak ve ilk olarak Mi 11 modeline aktif olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.