Akıllı Telefon Mart 7, 2021 16:52

Oneplus Hasselblad ile Ay’ı ve Yıldızları Ayağınıza Getirecek!

Oneplus Hasselblad ile Ay’ı ve Yıldızları Ayağınıza Getirecek!

Oneplus Hasselblad ortaklığı saatler sonra resmiyet kazanacak. OnePlus 9 Pro’nun kamera noktasında sunacakları şimdiden heyecan yaratıyor.

OnePlus ve İsveç merkezli kamera, fotoğraf ekipmanı üreticisi Hasselblad, 8 Mart tarihinde bir etkinlikte buluşacak. İkiliyi bir araya getiren etken ise OnePlus 9 serisi ve bundaki sonraki kamera geliştirme ortaklığı olacaktır.

Akıllı telefon üreticilerinin kamera ve fotoğraf ekipmanlarında isim yapmış markalarla iş birliğine gittiğini biliyoruz. Nokia’nın eskiden beri ZEISS ile çalıştığını yine Huawei’in de bir süredir Leica markasıyla ortaklık yaptığı herkesin malumu. Benzer bir girişimi de OnePlus başlatıyor.

Bu fotoğraf Apollo 11 uzay aracından bir Hasselblad kamerayla çekildi.

Bu fotoğraf Apollo 11 uzay aracından bir Hasselblad kamerayla çekildi.

Oneplus Hasselblad Ortaklığı Neler Getirecek?

OnePlus’ın yarınki etkinlik için yayımladığı davetiyede Dünya’nın Ay’dan çekilmiş bir fotoğrafına yer veriliyor. Kamera ortaklığının yanında bu görsel Astrofotoğrafçılık modunun OnePlus 9 serisinde yer alacağını onaylıyor diyebiliriz. Astronomik cisimlerin, gök olaylarının ve gece gökyüzü alanlarının fotoğraflanmasını sağlayan bu çekim modu son dönemde kullanıcılar arasında epey ilgi görmeye başladı.

OnePlus 9 Pro’nun kısa süre önce yayınlanan kamera ekran görüntülerinde telefonda 4K 120 fps video kaydının yer alacağı görüldü. Halihazırda telefonlar 120 fps video kaydı sadece Full HD’de, 4K’da ise 60fps  kare hızı verilebiliyor.

OnePlus9 Pro ile birlikte ilk kez markanın telefonlarına Hasselblad eli değecek. Fotoğraf ve video çekim kalitesinin daha ileri taşınması ve yeni çekim modlarının yanında OnePlus’ın kamera arayüzüne de ciddi bir el atması gerekiyor. Arayüzün hem da modern bir görünüme hem de yeni çekim modlarına ihtiyaç olduğu aşikar.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.