Güncel Teknoloji Haberleri Mart 6, 2021 19:55

Akıllı Saat Satışları Açıklandı! Pazarın En İyisi Büyük Farkla Lider Durumda

Akıllı Saat Satışları Açıklandı! Pazarın En İyisi Büyük Farkla Lider Durumda

Counterpoint Research tarafından hazırlanan rapora göre Ekim – Aralık 2020 dönemindeki akıllı saat satışları açıklandı. Apple Watch büyük farkla lider oldu.

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin satışları son yıllarda büyük bir artış göstermiş durumda. En çok satılan giyilebilir teknoloji ürünü ise akıllı saatler olarak dikkat çekiyor. Akıllı saatler ilk çıktığından bu yana çok büyük bir gelişim gösterdi. Bir çok kullanıcı tarafından akıllı saatler hem aksesuar hem de gündelik işler için kullanılıyor. Akıllı saat üreten firmalar yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Counterpoint Research raporuna göre Ekim – Aralık 2020 döneminde akıllı saat satışları 2019’un aynı dönemine kıyasla % 1.5’lik bir artış gösterdi. Pazarın lideri büyük farkla Apple Watch oldu.

Counterpoint Research tarafından hazırlanan rapora göre pazarın lideri Apple Watch pastanın % 40’ına sahip. Samsung % 10 pazar payı ile ikinci sırada. Üçüncü sırada ise % 8 ile Huawei  yer alıyor. Rapora göre Apple Watch Series 6 ve Watch SE’nin 2020’nin son çeyreğinde 12,9 milyon adet satıldı. Samsung, Galaxy Watch3 iyi bir satış grafiği yakalamış durumda.

Akıllı Saat Satışları

Akıllı Saat Satışları Pazarın Lideri Durumunda Olan Apple Watch Series 6 Teknik Özellikleri

Saatin 40mm ve 44mm olmak üzere iki versiyonu bulunuyor. 64 bit çift çekirdekli işlemci ile gelen akıllı saatte Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 bulunuyor. Suya dayanıklı tasarım ile üretilen akıllı saatin diğer özellikleri ise; GPS/GNSS, pusula, ivmeölçer, düşme algılama özelliği, 32 GB dahili depolama alanı gibi bir çok özellik bulunuyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.