Apple Mart 5, 2021 19:26

OLED MacBook ve iPad Sesleri yükseliyor!

Apple, OLED'i çok sevdi. iPhone ve Apple Watch'tan sonra OLED MacBook ve iPad için de çalışmalar başladı. Çok yakında geliyorlar!
OLED MacBook ve iPad Sesleri yükseliyor!

Cupertinolu Apple, rakipleri teker teker OLED/AMOLED panele geçiş yaparken iPhone X ile anca bu alana el atmıştı. Apple Watch ailesini de OLED’ler ile döşeyen Apple, şimdi de OLED MacBook ve iPad modelleri için kolları sıvamış durumda.

Apple’ın OLED ekranlı güncellenmiş iPad ve MacBook dizüstü bilgisayarları piyasaya sürmeyi planladığı söyleniyor. Bu OLED ekranlı cihazlar 2021’in sonunda veya muhtemelen önümüzdeki yılın başlarında tanıtılacak. Apple ayrıca Mini-LED ekranlı Macbook’ları da bu süreçte üretmeye başlayacak.

DigiTimes tarafından yayınlanan bir rapora göre; bu cihazlar arasında OLED ekranları ilk benimseyen 10.9 inçlik bir iPad olacak. Bu da iPad Air’in yenilenme olasılığını gündeme getiriyor. OLED ekranlara sahip olacak sonraki birkaç cihaz arasında 12.9 inç iPad Pro ve 16 inç MacBook Pro yer alıyor.

OLED MacBook

Daha önce, Apple’ın MacBook dizüstü bilgisayarlarında ve iPad Pro modellerinde Mini-LED ekranlara geçtiğine dair söylentiler vardı. DigiTimes’a göre durum hala böyle. Apple’ın, farklı fiyat aralıklarında farklı müşteri gruplarını hedefleyen her iki görüntüleme teknolojisini de sunması bekleniyor.

Apple zaten iPhone 12 serisinde OLED’leri kullanıyor ve söylentiler doğruysa, bu panelleri iPad ve MacBook gibi daha büyük taşınabilir cihazlarda ilk kez kullanacak. Tabii OLED kullanıyorum diye fiyatlarda da ciddi artışlar göreceğiz. Apple bu 5-6 yıllık teknolojiyi allar pullar 2 katına satıverir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.