Mobil Mart 3, 2021 15:56

Meizu Flyme 9 Duyuruldu! Apple’ı Akla Getiren Kopyacı Meizu!

Meizu 18 modelinde kullanılacak olan arabirim Flyme 9 nihayet duyuruldu. Bakalım Flyme 9, Flyme 8'e göre ne gibi yenilikler sunuyor?
Meizu Flyme 9 Duyuruldu! Apple’ı Akla Getiren Kopyacı Meizu!

Bugün Meizu, Çin’in Zhuhai kentinde gerçekleştirdiği basın toplantısında yeni kullanııcı arabirimi Flyme 9 tanıtımını gerçekleştirdi. Diğer üreticilerde de olduğu gibi Meizu, Alive Design adını verdiği yeni tasarım diliyle daha basit ve daha düz bir tasarıma yöneliyor.

Flyme 9, kilit ekranından daha düz simgeler ve daha hızlı kilit açma animasyonlarına sahip. Tüm sayfalarda ve menülerde son derece akıcı ve göze hitap eden bir tasarıma sahip olan yeni arabirim, ana ekranda yeni bir 5×6 düzene sahip. Kullanıcılar ayrıca yeni widget’larla arayüzün rengini, metin boyutunu ve kalınlığını da özelleştirebiliyor.

flyme 9

Yepyeni canlı duvar kağıtlarına kavuşan yeni arabirim, bildirim merkezini daha kolay kullanım için düzenlendi. Küçük pencere moduyla tek elle kullanıma yeni bir boyut kazandıran Meizu, pencereleri balon şeklinde küçülterek kullanıma hazır şekilde bekletmeyi mümkün kılıyor. Bunlara ek olarak sistem ve ses kontrolleri daha büyük bir şekilde karşınıza çıkıyor.

Ayrıca yeni bir kerelik izin, otomatik kötü amaçlı içerik taraması ve uygulamalarınızı olağandışı etkinlikler açısından izleyen bağımsız uygulama davranış kaydı da yenilikler arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra bir uygulama kameranızı, mikrofonunuzu, konumunuzu veya diğer kişisel bilgilerinizi kullanırsa, bu durum bildirim çubuğunda Apple’dan hatırladığımız bir şekilde, renkli bir simge ile gösteriliyor.

Meizu, Flyme 9 kullanıcı arabirimi ilk olarak kapalı beta olarak sunacak. 5 Mart itibariyle isteyen Meizu 17 kullanıcıları beta sürecine dahil olabilecek. Daha sonrasında ise 16 serisi de bu sürece dahil olacak. Son versiyonun ise Mayıs ayında kullanıcıyla buluşması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.