Güncel Teknoloji Haberleri Mart 2, 2021 8:55

Blackview BV6600 Ucuz, Sağlam, PowerBank ve Benim Olsa

Blackview BV6600 fiyatı ve özellikleri ile sağlam telefon arayanlara farklı bir çözüm getiriyor. İşte özellikler ve fiyat...
Blackview BV6600 Ucuz, Sağlam, PowerBank ve Benim Olsa

Çinli markalar arasında en dikkat çekici üreticilerden birisi olan Blackview, Türkiye pazarına da göz kırpan üreticilerden birisi. Bir süre önce markanın ülkemiz pazarına ilgi gösterdiğini söylemiştik ve bugün de oldukça ilginç bir model ile karşımıza çıktı. Blackview BV6600 isimli ürün 14 Mart tarihine kadar Çin’de sadece 130 dolara satılacak. Daha sonra da fiyatı 200 dolar olacak ama biz fiyatın oralar çıkacağına pek inanmıyoruz.

Telefonun en önemli özelliği sağlamlığı. Amerikan askeri standardı MIL-STD-810G ve IP69K su / toza dayanıklılık sunan telefonun 1,5 metreden düştüğünde bir sorunla karşılaşmadığını belirtelim. Blackview BV6600’nin 8.585 mAh pil gücü var ve bu pil gücü ile 4G olmadan tam 33 gün, şebekede ise 19 gün boyunda bekleme süresi sunuyor. Bizim için olmasa bile özellikle kamp yapanlar için bu rakamlar oldukça önemli bir alım kriteri.

Blackview BV6600‘ün su geçirmez yapısı, su altında fotoğraf çekmenize ve videolar kaydetmenize olanak tanırken özel bir su altı modu sayesinde kamera kontrolleri su altındayken donanım tuşlarına taşınır. Bu da su altında ekrana basmadan videoyu başlatmanızı durdurmanızı ve rahatlıkla fotoğraf çekebilmenize de olanak sağlar. 

Telefonda saf Android deneyimi olduğunu belirtelim. Arayüz tarafında büyük bir şey beklememek gerekiyor ama arkada 16 megapiksel Samsung üretimi bir sensör var. Video çekimlerini de üstteki videodan görebilirsiniz. Biz oldukça beğendik. Telefonda 5,7 inç ekran, MedaiTek Helio A25 yonga seti, NFC bağlantısı, 4 GB RAM ve 64 GB Hafızası da olduğunu belirtelim.

Umarın Blackview Türkiye pazarına giriş yapar. Zira gerçekten oldukça iddialı ürünleri var. Sizce de öyle değil mi?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.