Ericsson Mart 1, 2021 21:57

Ericsson Bu Açıklamadan Sonra Çok Konuşulacak! 3,5 Milyar!

Ericsson Bu Açıklamadan Sonra Çok Konuşulacak! 3,5 Milyar!

İsveçli teknoloji devi Ericsson aylar sonra yaptığı açıklama ile uzun süre gündemde kalacak gibi görünüyor. Ünlü şirket 5G kullanıcı sayısını açıkladı.

İnternet alt yapısı her geçen gün daha iyi bir hal almaya devam ederken yepyeni akıllı telefonlarda da farklı özellikleri görmeye başladık. Özellikle 5G destekli telefonlar internete daha hızlı erişmemizi ve daha hızlı sonuçlar almamızı sağlar oldu. Birbirinden ünlü telefon üreticileri birer birer akıllı telefonlarında 5G teknolojisini de kullanmaya devam ederken 5G teknolojisi hakkında bazı detaylar da gündeme gelir oldu. Bir dönem dünyanın en büyük telefon üreticileri arasında gösterilen ayrıca ülkemizde de oldukça popüler olan Ericsson öyle detaylar paylaştı ki yer yerinden oynadı.

Hatırlayacağınız üzere ilk 5G ağları 2019 yılında karşımıza çıkmaya başladı. İlk büyümenin görüldüğü 2020 yılında Covid-19 virüsünün yayılması ile hem ülkemizde hem de dünyada insanlar evlerine kapandı. Hal böyle olunca da ülkemizde de dünyada da internet kullanımı arttı. Hatta ve hatta YouTube’daki videoların izlenme oranında da ciddi bir artış karşımıza çıktı. Günümüze geldiğimizde ise 5G yonga setleri akıllı telefonlar ile hızla yayılmaya devam ederken 200 milyondan fazla kullanıcısı olduğu belirtildi.

Ericsson

Ericsson

Ericsson: 5G Kullanıcı Sayısı 200 Milyonu Aştı

Ericsson yaptığı açıklama da günümüzde 200 milyondan fazla kullanıcının 5G teknolojisini kullandığını ifade etti. 2026 yılında bu sayının 3.5 milyar’a ulaşacağını belirten şirket bunun en büyük etkenlerinden bir tanesinin Covid-19 virüsünün olduğunu söylüyor. Şangay MWC 2021’de düzenlenen “5G Evrim Zirvesi” sırasında Ericsson Kuzeydoğu Asya Araştırma Merkezi genel müdürü Penj Juanjiang katıldı ve bu çarpıcı detayı orda bulunanlar ile paylaştı. Açıklamaya göre Ocak 2021 itibari ile dünya çapında 123 5G ticari ağı var ve şimdiden 335 5G ticari terminal var. Bir yıldan biraz daha uzun bir sürede 200 milyon kullanıcıyı açtığı belirtilen 5G’nin 4G’den daha hızlı yayıldığının altı çizildi.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.