Mobil Şubat 26, 2021 20:33

Xiaomi Katlanabilir Telefonu Şezlong Gibi Maşallah!

Katlanabilir telefonların popüler olduğu dönemde Xiaomi'nin eksikliği hissediliyordu. Xiaomi artık katlanabilir telefonu için hazırlıklarını yaptı.
Xiaomi Katlanabilir Telefonu Şezlong Gibi Maşallah!

Xiaomi Bey artık katlanabilir telefon işine de girdi. Bu ayın başlarında ortaya sızan bilgiler, Xiaomi katlanabilir telefonu için M2011J18C model numarasının bulunduğu sertifikaya sahip olduğunu ortaya çıkardı. Bugün cihaz, Çin’de TENAA sertifikası aldı. TENAA sertifikası sayesinde lansmanının çok uzakta olmadığına dair önemli bir ipucu elde etmiş olduk.

Şu anda, M2011J18C telefonunun TENAA listesinde teknik özellikler hakkında henüz bilgi  mevcut değil. Ayrıca, görüntüleri listede görünmedi. Sadece cihazın 5G bağlantısı için destek taşıdığını ortaya koyuyor.

Xiaomi’nin ilk katlanabilir telefonunun Snapdragon 888 yonga setiyle geleceği söylentileri yaygın. M2011J18C katlanabilir telefonun 120Hz yenileme hızına sahip bir ekrana sahip olması bekleniyor. Ayrıca, 108 mgeapiksellik bir birincil kameraya sahip olması muhtemeldir. Cihazın, katlanabilir form faktörü için tasarlanmış MIUI 12’nin değiştirilmiş bir sürümünde çalışacağı tahmin edilmektedir.

Xiaomi artık bu alandaki açığını kapatmak için üç adet katlanabilir telefon piyasaya sürecek. 2021 yılının bu anlamda bereketli olduğunu söyleyebiliriz. Telefonların dışa doğru katlanabilir olması da çok ilginç olacak. Bu telefonlardan birinin 8 inç boyutunda olması bekleniyor. Büyük boyutlu ve şezlong gibi kapanan telefonlar bizleri bekliyor. İlerleyen haftalarda bu yeni telefon hakkında pek çok bilgi ortaya çıkacak. Telefonun diğer özellikleri ortaya çıktıkça siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.