Akıllı Telefon Şubat 23, 2021 10:32

Google Pixel 5a Karşınızda! Bu Filmi Daha Önce İzlemedik mi?

Google Pixel 5a Karşınızda! Bu Filmi Daha Önce İzlemedik mi?

Google Pixel 5a yani Google’ın bir sonraki referans akıllı telefonu kameralar poz verdi. Peki görüntüler bizleri heyecanlandırmalı mı?

Google geçen yıl duyurduğu Pixel 5 modeliyle mobil dünyasındaki donanım rekabetinde artık yer almayacağını fiilen onayladı. Orta segment akıllı telefon buna rağmen kamera tarafındaki iddiasını nispeten sürdürdü. Şirket cephesinden gözler bu defa Google Pixel 5a için kollar sıvanmış görünüyor.

Pixel 5a modeline ait birçok görüntü ünlü sızıntı kaynağı OnLeaks tarafından yayınlandı. Görüntülerin eminiz ki pek çok kişiyi heyecanlandırmayacaktır. Pixel 4a ile kıyaslandığında 5a modelinin tasarım noktasında hiçbir yenilik getirmediği görülüyor.

Google Pixel 5a Görüntüleri Yayınlandı

Pixel 5a daha önce de söz ettiğimiz gibi Pixel 4a’ya benzer yani sol önde ekran üzerine konumlandırılan ön kameraya sahip. Bunun yanında arka tarafta kamera ve parmak izi tarayıcının konumunda bile en ufak bir değişiklik yok. Pixel 4a’daki 5.8 inçlik ekrana kıyasla Pixel 5a modelinde 6.2 inç büyüklüğünde bir ekran kullanılacak. Full HD + çözünürlüklü bu ekran bir kez daha OLED tabanlı olacak. Ekranın büyümesiyle birlikte telefonun kasa ebatlarında da büyüme söz konusu. Pixel 5a kasa ebatları 156,2 x 73,2 x 8,8 mm şeklindeyken kamera kısmında kalınlık 9.4 mm’yi buluyor.

Pixel 5a’nın hangi işlemciden güç alacağı şu an için bilinmiyor. Ancak İşlemcinin Qualcomm üretimi olacağı ve Snapdragon 730G’den daha iyi olması bekleniyor. 3.5 mm kulaklık girişinden vazgeçmeyen Google stereo hoparlör kullanımını da sürdürüyor. Bunun yanında Pixel 5a modelinde çift kamera yer alacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.