Güncel Teknoloji Haberleri Şubat 21, 2021 18:52

Huawei Aktif Gürültü Engelleme Özelliği Hakkında Her Şey!

Huawei aktif gürültü engelleme özellikli kulaklıklarıyla pürüzsüz bir dinleme deneyimi sunuyor. ANC hakkında bilmeniz gereken her şey burada.
Huawei Aktif Gürültü Engelleme Özelliği Hakkında Her Şey!

Kulaklık teknolojisinde son yıllarda büyük devrim yaşandı. ANC yani aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde müzik deneyimi üst seviyelere çıkarıldı. Huawei aktif gürülü engelleme özelliğine yer veren firmalar arasında kısa süre içerisinde yer almayı başardı. Peki, çok konuşulan ANC özelliği nedir? Kullanıcılara neler sunuyor?

ANC nedir?

ANC özelliği özünde istenmeyen ses dalgalarını tanımlayarak ve orijinal sesi nötralize etmek için hassas bir şekilde ters çevrilmiş sinyaller oluşturarak istenmeyen çevresel sesi ortadan kaldıran ve böylelikle dikkat dağıtıcı arka plan gürültüsünü mümkün olan en büyük ölçüde azaltan bir işlemdir.

Huawei aktif gürültü engelleme

ANC, en bilinen gürültü engelleme türüdür ve çoğunlukla kulak üstü kulaklıklarda kullanılır. Bu teknoloji, artık gerçek kablosuz kulak içi kulaklıklarda kullanılabildiği için çok küçük ve pil verimli hale geldi. Sistem, kulaklığın içindeki ve dışındaki sesleri dinleyen mikrofonlara, ses dalgalarını tersine çeviren bir ANC yonga setine ve nötrleştirici ses dalgaları ile dış sesi iptal eden kulaklığın içindeki bir hoparlöre dayanıyor.

Şu an itibariyle Huawei, optimum gürültü azaltma performansı sunmak için ANC teknolojisine sahip bir dizi giyilebilir cihaz piyasaya sürdü. Bu cihazlar arasında FreeBuds Pro, FreeLance Pro, FreeBuds 3i, FreeBuds Studio modelleri yer alıyor.

Bu modeller arasında sıyrılan FreeBuds Pro, 40 dB’lik endüstri lideri gürültü giderme oranıyla ses ürününde şimdiye kadarki en iyi gürültü engelleme performansını sunuyor. Çinli teknoloji devi bu özelliği yazılımları ile de destekliyor. Bu yazılım sayesinde kullanıcılara farklı modlar sunuluyor.

Huawei aktif gürültü engelleme

Huawei aktif gürültü engelleme özelliğinin modları neler?

Akıllı Dinamik Mod: Kulaklık, harici gürültüye göre uygun gürültü azaltma modunu otomatik olarak ayarlar.

Rahat Mod: Kitaplıklar gibi sessiz bir ortamda, bu özellik hava koşullarının, bilgisayarların ve diğer makinelerin gürültüsünü rahat ve doğal olan doğru gürültü azaltma derecesine indirmenize yardımcı olur.

Standart Mod: Sokakta veya kafede olduğunuzda ve gürültüden uzak durmak ve kendinizi müziğe ve oyunlara kaptırmak için geliştirildi.

Ultra Modu: Uçağa veya metroya binerken, bu özellik yoğun düşük frekanslı gürültüyü etkili bir şekilde azaltıyor. Mutlak sessizlik için bu mod çok tercih ediliyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.