Güncel Teknoloji Haberleri Şubat 18, 2021 20:32

Intel Rocket Lake-S, Jetgiller’e Nal Toplatır!

İşlemci denince akla ilk gelen firma kuşkusuz Intel'dir. Yakında roket hızında 11. nesil Intel Rocket Lake-S işlemcisini piyasaya sürecek.
Intel Rocket Lake-S, Jetgiller’e Nal Toplatır!

Intel çok yakında 11. nesil Core serisini piyasaya sürecek. Ayrıca yeni nesil Intel Rocket Lake-S işlemcisi de önümüzdeki ay satışa sunulacak. 15 Mart itibariyle tedariğe başlanacak. Bir HKEPC raporuna göre (VideoCardz aracılığıyla bildirildi), 11. Nesil işlemciler önümüzdeki ay satışa sunulacak. Şimdiye kadar, yeni yongaların 2021 Nisan ayı başlarında gelmesi bekleniyordu, ancak yeni rapor, lansmanın iki hafta öne çekildiğini belirtiyor.

Intel ayrıca bu yıl oldukça hızlı olacak. Yine HKEPC raporuna göre Intel’in 12. nesil işlemciler de bu yılın Eylül ayında tanıtılacak. Lansmandan sonra satılın Aralık 2021’de başlaması bekleniyor. Ayrıca Alder Lake-S serisi yongaların 10nm SuperFin yapısı yerine 10nm Gelişmiş SuperFin’e dayanacağı da söz konusu. Bu da demektir ki, Tiger Lake işlemci serisine kıyasla çok daha güçlü bir işlemci karşımıza çıkacak.

Şirket, GPU ve hızlı NVMe depolaması için yeni Rocket Lake-S CPU’ları ve PCI Gen4’ü destekleyecek olan en yeni 500 serisi anakartlarını piyasaya sürecek. Dolayısıyla bu yılın ilk çeyreğinden sonra piyasaya sürülecek olan laptop ve masaüstü bilgisayarlarda bu işlemciler kullanılacak. Şimdilik Intel’den resmi bir duyuru yapılmadı. Sadece lansmanın 15 Mart tarihinde yapılacağı ve çok hızlı bir işlemci olacağı biliniyor. Ayrıntılı bilgiler verildikçe sizlere sunmaya devam edeceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.