OnePlus Şubat 17, 2021 13:28

Yeni OnePlus Watch Patent Taslakları ile Ortaya Çıktı!

Akıllı telefonlar ile adından söz ettiren OnePlus, yeni OnePlus Watch akıllı saati için yeni patent sızıntıları ile gündeme geldi. Tasarım oldukça hoş doğrusu.
Yeni OnePlus Watch Patent Taslakları ile Ortaya Çıktı!

Günümüzün başarılı akıllı telefon üreticilerinden olan OnePlus telefon modelleri için birer birer güncellemeler yayınlamaya devam ederken uzun bir süredir yeni bir akıllı saat üzerinde de çalışıyordu. Geçtiğimiz Ocak ayında da haberlerimizde yer bulan yeni akıllı saat modeli bir de yeni patent almıştı. Önce çeşitli söylentiler ile gündeme gelen ardından da resmi olarak doğrulanan OnePlus Watch dairesel bir kadran ile karşımıza çıkacak. İki farklı model olarak karşımıza çıkması beklenen akıllı saat hem pil ömrü hem de özellikleri ile rakipleriyle boy ölçüşebilecek bir yapıya sahip olacak.

Tıpkı Ocak 2021’de olduğu gibi OnePlus Watch için yine yeni patentlerin alındığı ortaya çıktı. Uzun zamandır gündemde olan akıllı saatin tasarımı merak konusu olmuştu. Dairesel kadran dışında tasarımı hakkında pek bir bilgi ne yazık ki yer almıyordu. Ancak bugün ortaya çıkan patent tasarımı ile bizlerde yeni akıllı saat hakkında bazı tasarımsal bilgilere ulaşmış olduk.

"<yoastmark

OnePlus Watch Tasarımı Ortaya Çıktı

Daha önceki haberlerimizde belirttiğimiz gibi akıllı saat iki farklı model ile karşımıza çıkacak. Farklı bantlara sahip olan iki farklı model, Almanya’da yapılan sızıntı ile ortaya çıktı. Patentler ve tescilli marka adları için Alman ofisine sunulan akıllı saat çizimleri yeni akıllı saat tasarımını karşımza çıkardı.

"<yoastmark

Tasarım çizimlerine göz attığımızda saatlerin dairesel kadrana ek olarak farklı kordon modellerine de sahip olacağı ortaya çıktı. Bu kordonlar standart ve sportif kordon olarak piyasadaki yerini alacak. Daha çok silikona benzeyen bu kordonlar kenetlenme mekanizmaları ile oldukça sağlam bir yapıda piyasaya sürülecek. Sensörlere de sahip olacağı tahmin edilen saatler, kasalarında iki farklı düğmeye sahip olacak. Bu düğmelerin işlevsellikleri henüz bilinmiyor.

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.