Akıllı Telefon Şubat 17, 2021 14:53

Pixel 5 Can Sıkmaya Devam Ediyor! Hallet Artık Şu Sorunu Google

Pixel 5 Can Sıkmaya Devam Ediyor! Hallet Artık Şu Sorunu Google

Google Pixel 5 sahiplerinin şarj sorunuyla başı dertte. Üstelik uzun zamandır dile getirilen bu sorun hala çözüm bulabilmiş değil.

Google’ın akıllı telefon dünyasındaki donanım rekabetinde artık yokum dediği telefonu Pixel 5 ne yazık ki yazılım tarafındaki düzensizliklerle kullanıcıları bezdirmiş görünüyor. Telefon sahipleri özellikle sabah uyandıklarında pilin aşırı tüketiminden rahatsız.

Google aslında sorunun farkında ve aralık ayında bu durumu giderecek bir güncelleme yayınlayacağını açıkladı. Fakat şu ana kadar takip eden birkaç güncelleme bırakın sorunu çözmeyi, pil tüketimini her geçen ay daha da artırdı.

Google Pixel 5 Pil Sorunu Can Sıkıyor

Kullanıcıların aktardıklarına göre sabahları uyandıklarında pilde aşırı bir tüketim göze çarpıyor. Hatta Android Authority sitesi pil tüketimini gözler önüne seren bir değerlendirme yayınladı. Gece %70 şarjla bırakılan Pixel5 telefon yedi buçuk saat sonra şarj seviyesi %52’ye geriyor. Tüm uygulamalar kapalı ve cihaz aktiviteleri minimumda olmasına rağmen bu süre zarfında %18’lik pil tüketimi epey fazla.

Ortaya çıkan bilgilere göre gece hareketsiz kaldığı süre boyunca oluşan aşırı pil tüketimi tüm Pixel5 sahiplerinde görülmüyor. Ancak sorunu yaşayan kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Google’ın bu soruna hangi güncelleme ile çözüm üreteceği şu an için bilinmiyor. Uzun süre kullanılmadığında anormal pil tüketimi yaşatan cihazlar her durumda kullanıcıların canını epey sıkıyor. Yine bu telefonu satın almak isteyen pek çok kullanıcı mevcut sorundan dolayı eminiz ki Pixel5’e yaklaşmak istemiyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.