Mobil Şubat 16, 2021 10:55

OnePlus Nord N100 Kum Taneleri Kadar Ömrü Var!

Android telefonların güncelleme azlığı hepimizin malumu. Ama OnePlus Nord N100 ve N10 5G daha uzun süreli güncelleme alacaklar.
OnePlus Nord N100 Kum Taneleri Kadar Ömrü Var!

OnePlus, çıtayı arşa çıkarmak için Android Enterprise Recommended programına katılmaya devam ediyor. Geçen sene OnePlus 8, bu girişime katılmış ve sertifikasını almıştı. Hemen ardından OnePlus 8 Pro ve orta segmentteki Nord serisi bunu takip etti. OnePlus 8T’nin piyasaya sürülmesinden sonra, şimdi OnePlus Nord N100 ve N10 5G’nin de bu Android programına dahil olduğunu öğrendik.

Bütçe dostu olan bu iki akıllı telefon, OnePlus’ın tek Android yükseltimi sözü vermesine rağmen uzun bir süre hata düzeltmeleri ve güvenlik yamaları için güncelleme almaya devam edecek. Elbette uygun fiyatlı olmaları hasebiyle fazla güncelleme almaları beklenemez. Ancak büyük boyutlu olmasa da çeşitli iyileştirmeler devam edecek. 2023 yılına kadar güncelleme alacak olan telefonların daha uzun süreli güncelleme almaları bekleniyor.

Bu iki genç arkadaşın şu an en önemli dezavantajı Android 10 tabanlı OxygenOS 10.5 ile geliyor olmalarıdır. Android 11 zaten resmi olarak yeni telefonlarda mevcut olduğu halde bu işletim sistemi, eleştilerin odağı oldu. OnePlus da OxygenOS yamaları ile bu açığı kapatacağını ilan etti. Giriş segment ve alt orta segment telefonlardaki güncelleme eksikliğinin bu şekilde kapanacak olması iyi bir haber. Kuşkusuz daha üst seviye OnePlus telefonlarında büyük Android güncellemelerinin sayısı daha da artacaktır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.