Güncel Teknoloji Haberleri Şubat 16, 2021 12:56

Google Pixel 6 Fevkaladenin Fevkinde Olacak!

Google Pixel serisinin en yeni telefonu olması beklenen Google Pixel 6 çarpıcı özellikleri ile rakiplerine fark atacak. Ekran altı kamera mı geliyor ne.
Google Pixel 6 Fevkaladenin Fevkinde Olacak!

Android güncellemelerini ilk olarak kendi akıllı telefonlarında piyasaya sunan Google bu özelliği ile rakipleri tarafından pek sevilmese de kullanıcıları tarafından da övülüyor. Amiral gemisi serisi olan Google Pixel her yıl birbirinden farklı modelleri ile dünya da yüksek ses getiriyor. Satış rakamları ile yüzleri güldüren başarılı seri geçtiğimiz yıldan bu yana da 6’ncı telefonu ile anılıyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl Google Pixel 6 ekran altı kameraya sahip olacağı yönünde iddialar ile defalarca kez gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz yıl çıkan birkaç önemli haberden kısa kesitler hatırlatarak haberimize geçmek istiyoruz. Kimler hatırlar kimler hatırlamaz ama biz yine de çıkan haberlerden şöyle bir bahsedelim sizlere. Geçtiğimiz yıl ilk olarak sızan görüntüler ile gündeme gelen yeni amiral gemisi büyük bir ihtimalle ön kamerasını ekranında taşımayacak. Ekranın altına gizlendiği tahmin edilen kamera yüksek kalitede fotoğraflar çekebilecek yeni nesil bir sensöre ev sahipliği yapacak. Geçtiğimiz yıl sonuna doğru çıkan haberlerden bazı kesitler aynen böyleydi. iPhone 13 serisi ile rekebet edeceği ifade edilen telefon, tıpkı Pixel 5‘te olduğu gibi arkada aynı kamera modülüne sahip olacak.

Google Pixel 6

Google Pixel 6

Google Pixel 6 5 Yıl Yazılım Desteği Alacak

Gelelim bu yıla. Pixel serisinin en iyi telefonu olarak karşımıza çıkmasını beklediğimi yeni model piyasaya çıktıktan sonra en az 5 yıl düzenli olarak yazılım desteği almaya devam edecek. Bilindiği üzere piyasadaki Pixel telefonlar 3 yıldır düzenli olarak güncellemeler alıyor. Google bu özelliği ile Apple benzeri bir verimlilik sunuyor. Hızlı güncellemeler alacak olan yeni amiral gemisi Android’in en güncel halini destekleyecek. Güncellemeleri ile Samsung telefonları andıracak olan cihaz Snapdragon 888 işlemci ile karşımıza çıkacak. Yani oldukça yüksek bir performans vadedecek.

Diğer modellerin aksine yeni telefonun daha geniş ekran özelliklerine sahip olarak karşımıza çıkması bekleniyor. Pixel 5 ile kullanıcılara 120Hz sunan Google, Pixel 6 ile bu performansın daha da üzerine çıkacak. Geçtiğimiz yıl serinin en vasat telefonu olan Pixel 5 oldukça sade bir tasarım ile karşımıza çıkmıştı. Yeni model hem tasarımı hem de esnek kameraları ile daha da hoş bir görünüme sahip olarak karşımıza çıkacak.

Diğer serilere nazaran daha hızlı, daha şık ve daha geniş özelliklere sahip olması beklenen Google Pixel 6’nın bu yıl içerisinde kameralar karşısına çıkması ön görülüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.