Instagram Şubat 11, 2021 10:41

Instagram Reels paylaşımları için ilginç TikTok kararı!

Facebook'un sahibi olduğu Instagram Reels'de TikTok videolarını tekrar paylaşan görüntüleri önermeyi kapatmaya başladı!
Instagram Reels paylaşımları için ilginç TikTok kararı!

Instagram Reels kısmını Ağustos ayında yayına aldığında, herkes bunu şu anda açıkça en hızlı büyüyen sosyal ağ olan TikTok rakibi olarak gördü. Her iki platform da benzer bir hizmet sunuyor ve içerik oluşturucular bunu iki farklı uygulamada bir video yayınlamayı düşük çaba gerektiren yüksek ödül girişimi olarak kabul etti.

Bugünden itibaren Instagram, en tembel yaratıcıları ve influencerları cezalandırmaya karar verdi. Tüm TikTok videolarında görülebilen ikon gibi Reels‘ı filigranla tanıtmayı bırakacağını duyurdu.

Instagram, içerik üreticilerin hesabı aracılığıyla neşeli (ama aslında rahatsız edici) bir gönderide, Kasım ayında tanıtılan bir bölüm olan Reels sekmesi aracılığıyla keşfedilmeye yönelik bazı İpuçları yayınladı. Açıkçası Instagram, platform videolarının “eğlenceli”, “ilham verici” olması ve açıkça dikey olarak çekilmesi gerektiğini hatırlatıyor.

Instagram‘ın istemediği şey, kullanıcıların bulanık düşük çözünürlüklü videolar, diğer platformlardan geri dönüştürülmüş kısa klipler ve çevrelerinde kenarlık olanları yayınlaması. Reels aracılığıyla içerikler artık tanıtılmayacak ancak Profil sekmesinde bulunmaya devam edecekler ve takipçilerin Feed’inde görünecekler. Bu sosyal medya eğlendiricileri, Instagram müzik kitaplığından veya Reels‘da bulunan orijinal sese bağlı kaldıkları sürece geçerli olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.