Mobil Şubat 11, 2021 12:53

Carl Pei Nothing ile ilk hedefini belirledi

Carl Pei Nothing ile ilk hedefini belirledi

Carl Pei Nothing markasını kurduktan sonra yaptığı değerlendirmede ilk hedefine açıklık getirdi. Ayrıca şirket yatırım almaya devam ediyor.

2013 yılında kurulan ve akıllı telefon dünyasına yeni bir soluk getiren OnePlus’ın kurucu ortaklarından biri olan CarlPei, iki hafta önce kurduğu Nothing isimli yeni firmasının ilk etapta kablosuz kulaklık pazarını hedeflediğini belirtti.

Bu yılın ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen kablosuz kulaklığın özellik ve tasarım noktasında neler sunacağı şu an için bilinmiyor. Ancak Pei’in OnePlus oluşumundan elde ettiği referansları göz önünde bulundurursak fiyat / performans odaklı bir ürünün bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

Carl Pei Nothing ilk kablosuz kulaklık duyuracak

Tam kablosuz kulaklık son yıllarda en fazla büyüme gösteren pazarların başında geliyor. Biz kullanıcıların bu noktada beklentisi, OnePlus gibi bir markayı mobil dünyasına kazandıran Pei’in AirPods Pro ve Buds Pro gibi rakipleri karşısında daha düşük fiyatlı bir kulaklık olacaktır.

iPod’un mucidi Tony Fadell, Reddit CEO’su Steve Huffman ve Twitch’in kurucu ortağı Kevin Lin gibi tanınmış isimlerden yatırım alan Nothing’in Google’ın çatı şirketi Alphabet’ten de 15 milyon dolar yatırımı kaptığını hatırlatalım.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.