Mobil Şubat 10, 2021 15:42

Huawei PlayStation ve Xbox’ı gözüne kestirdi

Huawei PlayStation ve Xbox’ı gözüne kestirdi

Amerika ile yaşanan kriz sonrası kendi yolunu çizen Huawei PlayStation ve Xbox oyun konsollarına rakip bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Bir yıla aşkın süredir başta mobil olmak üzere fark akıllı ürün kategorilerine yönelen Huawei’in hedefinde bu defa oyuncu odaklı bilgisayar ve oyun konsolları bulunuyor. Dünya çapında her geçen gün daha fazla kullanıcı tabanına ulaşmaya sağlayan Huawei son dönemde Matebook bilgisayar çözümleriyle bu alanda etkili olmaya başladı.

Huawei PlayStation ve Xbox’ı hedef alacak

Çin’in sosyal medya devi olarak bilinen Weibo’da yayınlanan son bir rapora göre Huawei, bilgisayar kategorisindeki etkinliğini artırmak adına oyuncuları hedef alacak bilgisayarlar üzerinde çalışıyor. Söz konusu dizüstü bilgisayar serisinin piyasaya ne zaman çıkacağı ve hangi özelliklere sahip olacağı şu an için gizemini koruyor. Fakat pandemi nedeniyle bilgisayar ve oyun konsollarındaki satışları göz önüne aldığımızda Huawei’in bu noktada elini hızlı tutacağını düşünüyoruz.

Raporda oyun konsolunun piyasaya sürülmesinin zaman alacağını, haliyle oyuncu odaklı bilgisayarlardan sonra tanıtılacağı ifade ediliyor. Huawei aslında oyuncu bilgisayar ekosistemine yabancı değil, her ne kadar Huawei bünyesinden ayrılsa da Honor’un Honor Hunter isimli oyuncu bilgisayarı 2020 yılında görücüye çıkmıştı.

Huawei, bilgisayar ekosisteminde son olarak Intel’in 11. nesil işlemcilerinden güç alan ve AppGallery’nin PC sürümü tarafından desteklenen yeni dizüstü bilgisayarları MateBook X Pro, MateBook 13 ve 14’ü tanıttı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.