Güncel Teknoloji Haberleri Şubat 9, 2021 18:59

Umidigi Akıllı Telefonlar Koronavirüs ile Mücadelede Önemli Rol Alacak

Ürettiği dayanıklı telefonlar ile bilinen Umidigi sıcaklık sensörlü akıllı telefonları ile koronavirüs ile mücadelede önemli rol alacak.
Umidigi Akıllı Telefonlar Koronavirüs ile Mücadelede Önemli Rol Alacak

Çin’de başlayarak kısa süre içinde tüm dünyaya yayılan koronavirüs tehlikesi halen geçmiş değil. Koronavirüsün en önemli belirtilerinden bir tanesi de hastaların yüksek ateşe sahip olmaları. Çinli akıllı telefon üreticisi Umidigi akıllı telefonlara yerleştirdiği sıcaklık sensörü sayesinde vücut sıcaklığını ölçebiliyor. Firma ürettiği dayanıklı telefonlar ile biliniyor fakat piyasaya sürdüğü uygun fiyatlı ürünleri de bulunuyor.

Umidigi sıcaklık sensörlü akıllı telefonların özellikleri

Firmanın uygun fiyatlı olarak piyasaya sürdüğü modeli A9 Pro küresel pazarda 129 dolar civarında satılıyor. Giriş seviye kullanıcılar için satılan telefon sıcaklık sensörü ile dikkat çekiyor. Telefonun arka kısmında dörtlü kamera dizilimi yer alıyor. Ön kısımda ise 24 megapiksel Sony selfie kamera yer alıyor. 6,3 inç FHD ekrana sahip olan telefonda  6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı bulunuyor. Ayrıca firmanın 100 dolardan daha ucuza satılan modelleri de bulunuyor. A9 ve A7S modellerinde de sıcaklık sensörü bulunuyor. Firma yakında A9 Max ile geliyor. Yine sıcaklık sensörü bulunacak telefonda 8GB RAM olacak ve fiyatı 200 doların altında olması bekleniyor. Tasarım olarak A9 Pro benzeyeceği tahmin ediliyor.

Umidigi

İçinde bulunduğumuz salgın nedeniyle önemli bir özellik olan sıcaklık sensörü sayesinde vücut ısısını ölçmesi salgın ile mücadele de önemli bir avantaj olacak. Firmanın küresel pazarda yeni ürünleri ile iyi bir satış rakamına ulaşmasını bekliyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.