Güncel Teknoloji Haberleri Şubat 6, 2021 13:53

OnePlus Pandemi Sürecine Tek Başına Meydan Okudu!

OnePlus yapılan araştırmalara göre pandemi sürecinde yüksek satış oranlarına ulaştı. Ayrıca Çinli üretici bu konuma da tek başına ulaştı.
OnePlus Pandemi Sürecine Tek Başına Meydan Okudu!

OnePlus akıllı telefon pazarında her geçen gün büyümeye devam ediyor. Çinli üretici ilk olarak üst segment için piyasaya sunduğu akıllı telefonlar ile ilgi görmeye başladı. Son zamanlarda ise bu ilgi bir hayli çoğalarak Çinli üreticinin daha fazla pazara yayılmasına neden oldu. Bu ilgiyi karşılıksız bırakmayan şirket ürün yelpazesini de genişletmeye devam ediyor. Görünen o ki Çinli üretici kullanıcıların güvenini ve beğenisini her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Çünkü yapılan incelemeye göre Çinli üreticinin akıllı telefon satışları pandemi sürecinde oldukça yüksek rakamlara ulaştı.

Counterpoint Research analistleri tarafından ABD akıllı telefon pazarı hakkında bir çalışma yayınlandı. Uzmanlara göre ise Çinli üretici, pandemi sürecinde akıllı telefon satış rakamlarını arttıran tek üretici oldu. Ayrıca Pocketnow, şirketin akıllı telefon sevkiyatlarını %163 arttırdığını da belirtti.

OnePlus

Aynı zamanda pandemi sürecinde ABD’deki toplam akıllı telefon pazarında %15 düşüş yaşandı. Buna bağlı olarak Apple akıllı telefon satışlarında %3 düşüş yaşarken, Samsung ise akıllı telefon satışlarında %5 düşüş yaşadı. Ayrıca diğer üreticiler akıllı telefon satışlarında LG %19, Alcatel %25, Motorola %57, Google %66 ve Coolpad %80 oranında düşüş yaşadı. Bu rakamlar akıllı telefon üreticilerinin gelecek yıl için finansal performanslarını şimdiden ayarlamalarına da neden oldu.

Uzmanlar, 2020 yılında üst segment akıllı telefonların ortalama fiyatının sürekli arttığını da açıkladı. Özellikle bu fiyat artışından iPhone 12 ve Samsung Galaxy S20 modelleri etkilendi. Ancak OnePlus’ın üst segment akıllı telefonları rakiplerine göre daha uygun fiyat etiketine sahipti. Bu da Çinli üreticiyi akıllı telefon kullanıcıları için cazip konuma getirdi.

2021 yılında Çinli üreticinin üç farklı yeni akıllı telefon modeli tanıtması bekleniyor. Ayrıca yeni akıllı saat modellerini ve uygun fiyat etiketine sahip Nord serisinin yeni üyelerini tanıtması da bekleniyor. Tahminlere göre Nord serisi cihazları yüksek yenileme oranına sahip ekranlara sahip olacak ve 5G desteğini de bulunduracak.

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.