Güncel Teknoloji Haberleri Şubat 5, 2021 22:05

Halka Aydınlatma Aldım! Her Halka, Halka Değildir

Video işiyle uğraşanlar için ışık her şeydir. Geçtiğimiz günlerde bir vide sırasında ekstradan ışığa ihtiyaç duyduk ve Halka Aydınlatma aldık.
Halka Aydınlatma Aldım! Her Halka, Halka Değildir

Geçtiğimiz günlerde MediaMarkt‘ta yaptığımız bir çekim sırasında aydınlatmaya ihtiyacımız olduğunu gördük. Bu noktada stüdyoda kullandığımız ışıklar var fakat bunların dışarı çıkarılması, kurulması, elektrik bağlantılarının yapılması ve bilumum işler oldukça zorlayıcı olabiliyor. Biz de bu noktada taşıması daha kolay ve özellikle pil ile de çalıştırılabilen ürünleri araştırmaya başladık. Fiyatları gördüğümüzde ise bu arayıştan vazgeçmiştik ki; halka aydınlatma fikri aklımıza düşüverdi.

İşte bu noktada  biz de yıllardır alışveriş yaptığımız Foto Çarşı sahibi sevgili Feti Akyüz ile görüştük. Kendisi işimize yarayacak ışığın 1.000 TL civarlarında olduğunu söyledi ve hafif bir yutkunmadan sonra kavga ederek bir daha görüşmemek üzere telefonu kapattık. Oysaki bizim internette gördüğümüz fiyatlar 200 TL civarındaydı. Peki 200 TL’ye neyi mi alıyorduk? Videoda bunu net bir şekilde anlattık.

Foto Çarşı daha sonra bize her iki ürünü de yolladı ve biz de bu ürünler arasındaki farkı size net bir şekilde anlatabilmek adına oldukça etkili bir video çektik. Videonun sonunda da özel bir test yaptık. Işıkları tamamen kapattık ve her iki ürününde ışığı altında farklı farklı video çekimleri yaptık. Burada da farkı net bir şekilde görebilmenizi sağlamaya çalıştık.

İnternet ve özellikle Instagram üzerinden bir şey alırken çok iyi inceleyin ve satıcı ile mutlaka iletişime geçin. Daha sonra ziyan olmayın…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.