Mobil Şubat 5, 2021 19:28

Google Pixel Ailesinde Pişer Bize de Düşer!

Google'ın yeni özellikleri bitmiyor. Şimdi de Google Pixel ailesine kamera ile kalp ritmi ölçme özelliği eklendi. Peki, bizim başımız kel mi?
Google Pixel Ailesinde Pişer Bize de Düşer!

Kalp atış hızınızı ölçmek ve kondisyonunuzu ve sağlığınızı takip etmek, akıllı saatlerin ve akıllı bantların popülerliği sayesinde son birkaç yılda çok daha erişilebilir hale geldi. Google, kalp atış hızınızı ve solunum hızınızı yalnızca akıllı telefon kameranızla ölçme özelliğini sunarak artık çok daha erişilebilir hale getiriyor. Google Pixel ailesine gelen bu yeni özellik, diğer Android telefon kullanıcılarını biraz kıskandıracak gibi görünüyor.

Kalp atış hızı ve solunum hızı son güncelleme ile Google Fit uygulamasıyla yapılıyor. Solunum hızınızı ölçmek için ön kamerayı yüzünüze ve gövdenize doğru tutup uygulamayı başlatmanız yeterli oluyor. Akıllı telefon, duruşunuzdaki ve vücudunuzdaki ince değişiklikleri ölçüyor ve solunum hızını gösteriyor. Kalp atış hızınızı ölçmek de kolay. Parmağınızı akıllı telefonun arka kamera merceğine yerleştirmeniz yeterli olacak.

Google Pixel

Google, bu ölçümlerin tıbbi teşhis amaçlı olmadığı konusunda çok açık konuşuyor. Yani Google’a güvenip benim kalbim taş gibi demeyin. Çünkü başınıza bir iş gelirse Google sorumluluk kabul etmiyor.

Ancak insanlar tarafından günlük fitness ve sağlık durumlarını izlemek için kullanılabilir. Özelliği ne kadar çok kullanırsanız, Google Fit uygulaması diğer sağlık ve zindelik analizleriyle birlikte zaman içindeki trendleri size sunabilir.

Bu özellikler ilk olarak Google Pixel akıllı telefonlara sundulu. Ancak daha sonra daha fazla Android telefona bu özellikler eklenecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.