Güncel Teknoloji Haberleri Şubat 4, 2021 18:56

Müjdemi İsterim, Google Pixel Muradına Erdi! Sorunlar Bitti!

Google her yıl yeni Pixel modelleri ile milyonlara ulaşmaya devam ederken telefonlar ile gelen çeşitli hataları da güncellemeler ile çözüme kavuşturuyor. Google Pixel kullanıcılarına müjdemiz var.
Müjdemi İsterim, Google Pixel Muradına Erdi! Sorunlar Bitti!

Akıllı telefon piyasasının gözde ürünlerinden olan Google Pixel serisi her yıl olduğu gibi 2020 yılına da damga vurmayı başardı. Yüksek satış oranları ile beklentileri boşa çıkarmayan Pixel ailesi diğer bir yandan her yıl çeşitli sorunlar ile de boğuşuyor. Özellikle telefonlar ile gelen bazı sorunlar, yayınlanan güncellemeler ile çözüme kavuşturuluyor. Tabii gelen güncellemeler bazen beraberinde çeşitli sorunları da ortaya çıkarıyor.

Bilindiği üzere geçtiğimiz Aralık ayında telefonlara baş döndürücü bir güncelleme geldi. Bu güncelleme ile kullanıcılar daha iyi bir performans deneyimi beklerken tam tersi oldu ve telefonların verimliliği düştü. Bunun farkında olan Google çok geçmeden yeni bir güncelleme daha yayınladı ve kullanıcılar da rahat bir nefes aldı.

""

Şubat 2021 güncellemesi kullanıcılara sunulurken bu güncellemenin Android 11 ile çalışan Google Pixel telefonların sorunlarını ortadan kaldırdığı bilgisi verildi. Android 11 ile çalışan telefonlara özel olarak geliştirilen Şubat 2021 güncellemesi kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak için defalarca kez elden geçirildi.

Bildirim ile kullanıcılarına müjdeyi veren ünlü firma, güncellemeyi bir an önce yüklemeyi öneriyor. Dileyen kullanıcılar Ayarlar > Sistem Güncellemesi sekmelerinden yeni güncellemeyi kontrol edebilirler.

Gelen güncelleme ile serinin 5’nci telefonu daha iyi kapsama ve daha hızlı ağ teknolojisine erişmiş oluyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.