Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 31, 2021 11:56

Xiaomi Bir Dur Artık! Xiaomi Akıllı Gözlükler Geliyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi dur durak bilmeden teknolojik gelişmelere imza atmaya geliyor. Xiaomi akıllı gözlükler yakında piyasadaki yerlerini almış olacaklar.
Xiaomi Bir Dur Artık! Xiaomi Akıllı Gözlükler Geliyor!

Akıllı telefon modelleri ile birkaç yıldır adından söz ettirmeyi başaran Xiaomi, ülkemizde de oldukça popüler bir konuma yerleşti. Hem ucuz hem de üstün performanslı akıllı telefonlar piyasaya sunan Xiaomi başka alanlarda da adından söz ettirmek için kolları sıvadı. Çok yakında Xiaomi akıllı gözlükler de hayatımıza girmiş olacak.

Bildiğiniz üzere Xiaomi’nin ürünlerinin çoğu Apple ürünleri ile oldukça benzer özellikler taşıyor. Apple ile benzerliklerinden dolayı Xiaomi bir ara taklitçi bir firma olarak değerlendirildi. Hatta MIUI’ın ilk geliştirildiği dönem iOS’a benzerliği ile teknoloji dünyasında epey yankı uyandırmıştı. Bu gelişmelerden sonra marka kendi yenilikçi ürünlerini geliştirerek bu algıları alt üst etti ve taklitçi konumdan hızlı bir şekilde kurtuldu.

"<yoastmark

Akıllı telefonlarda çerçevesiz ekranların yanı sıra kendine has kameralar üreten firma şimdi de akıllı gözlük piyasasını alt üst etmeye hazırlanıyor. Yeni bir gözlük patenti aldığını duyuran Xiaomi, yakında akıllı gözlük ve kutusunun piyasada olacağını da belirtti. Bilindiği üzere bu Xiaomi’nin akıllı gözlükler üzerinde ilk çalışması değil. Ancak ilk somut bilgi duyurulan patent sayesinde görülmüş oldu.

Peki Xiaomi Akıllı Gözlüklerin Diğer Akıllı Gözlüklerden Farkı Ne?

Akıllı gözlükler tedavi amacı ile kullanılacak. Biraz daha detay vermek gerekirse Xiaomi akıllı gözlükler ile insanların beyin hastalıkları, akıl hastalıkları ve hatta gözlerdeki yorgunluklar tedavi edilmiş olacak.

Ürünün bazı terapotik sinyaller yaydığı, fototerapi sinyaller içerdiği ve sinyalleri dalgalandırdığı ifade edilirken, bu özellikler ile hastalıkların tedavi edilebileceği belirtildi. Bu gelişme ile Xiaomi, ışık terapisi sayesinde insanların beyin ve zihinsen hastalıklarının tedavi edilebileceğine inanıyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.