Mobil Ocak 31, 2021 22:38

Insatgram’ı Tahtından Edecek ClubHouse Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Bir süredir gündemden düşmeyen ClubHouse Nedir? Sorusuna cevap oluyoruz. ClubHouse Kayıt nasıl yapılıyor? Şartlar neler? İşte detaylar...
Insatgram’ı Tahtından Edecek ClubHouse Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Gün geçmiyor ki; yeni bir trend ortaya çıkmasın. Bir süredir yeni sosyal medya uygulaması ClubHouse ile ilgili birçok bilgi ortada dolaşıyor. Gerçek olan tek şey ise uygulamanın şimdiden efsane bir noktaya geldiği. Açıkçası herkesin birbirine sorduğu ClubHouse Nedir? Sorusunu biz de sorduk ve bu konuda bir video hazırladık.

Uygulamanın ne olduğunu ve ClubHouse kayıt nasıl yapılır sorularını hazırladığımız videoda sizlerle paylaştık ama biz biraz size uygulamanın pazarlamasından bahsetmek istiyoruz. Uygulama tam bir pazarlama stratejisi şampiyonu. Zira bundan yıllar önce OnePlus One satışının yapıldığı gibi bir satış stratejisi benimseniyor. Üye olanlara 2 adet üyelik kodu veriliyor. Siz de bu kişilere bir şekilde referans olmuş oluyorsunuz. Uygulamaya kayıt olmak isteyenler ise giriş davetiyelerini internet üzerinden almaya çalışıyorlar ama bu davetiye kodlarının çoğunun da çalışmadığı Twitter üzerinden de bildiriliyor.

ClubHouse Nedir? ClubHouse Nasıl Çalışıyor?

Şimdilik uygulama sadece iOS platformu için sunuluyor. Bu da zaten uygulamanın efsane olmasına yetiyor. Uygulamanın bundan yıllar önce kullandığımız MIRC Chat sistemine oldukça benziyor. Uygulamada yazı yazmak ve fotoğraf göndermek şimdilik mümkün değil ama zaman içinde uygulamanın bu noktaya evrileceğinden de şüphemiz yok. Uygulama içinde sadece ses dosyası gönderebiliyorsunuz. İzin verilen kullanıcılar da bu sohbete eşlik edebiliyor.

Uygulama başarılı olur mu? Bilinmez; ama bugün Instagram‘ın en büyük rakibi olarak gösterilmeye başlandı. Gelin hazırladığımız videoyu birlikte izleyelim. Yorumlarınızı da bekliyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.