Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 29, 2021 11:52

Saygılar Sayın Abim! IKEA, Oyun Tutkunlarına Müjde Verdi!

Oyun oynamayı çok seven insanlar, günün büyük kısmını PC başında geçiriyorlar. IKEA da onlar için konfor sağlamayı hedefliyor.
Saygılar Sayın Abim! IKEA, Oyun Tutkunlarına Müjde Verdi!

1943 yılında İsveç’te kurulmuş Hollanda merkezli mobilya şirketi IKEA, son yıllarda popüler olan oyun mobilyalarını da üretiyor. İsveç gıda ürünlerinden ev tekstiline kadar geniş bir ürün yelpazesi sunan şirket, oyun koltuğu ve masaları konusunda dünyada bir numara olmayı hedefliyor.

Bugün (28 Ocak) erken saatlerde Çin’de ROG (Republic of Gaming) serisi ürünlerini tanıtacağının müjdesini verdi. Geçen yıl ASUS da ROG serisi mobilyalar üretmiş ve Çin’de tanıtımını yapmıştı. Bu kez IKEA’nın ASUS ile rekabet için yeni mobilyalarının tanıtımını göreceğiz. Ayrıca sadece mobilya değil, Şangay’da oyun tutkunları için farklı aksesuarlar ve oyun konsollarının da tanıtımı yapılacak. Öte yandan profesyonel sporcular için de araç gereçlerin tanıtılması bekleniyor.

Ürün yelpazesi genişledikçe Logitech de ortaklığı genişletme kararını yeniden gözden geçirme kararı aldı. Daha önce Herman Miller ile çalışmıştı bu kez IKEA-Logitech ortaklığına dair yeni haberler gelebilir. IKEA’nın genellikle sade ve minimalist tasarımlarıyla bilinir. Fakat oyun mobilyalarında tam tersi daha çağdaş ve gösterişli modeller tasarlayacak. Oyun koltuğu konforlu olmak zorunda olduğu için yer kaplayabilir. Uzun vadede başarılı olursa özgün tasarımlarına devam edebilir. Yeni modelleri Çin’de tanıtıldıktan sonra görsel açıdan daha çok bilgi sahibi olacağız. Ayrıntılı bilgiler için bizi izlemeye devam edin.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.