Apple Ocak 26, 2021 8:58

Apple’ın bir sonraki MacBook’u Çok Daha Hafif Olacak!

Apple'ın bir sonraki MacBook Air modeli çok daha hafif olacak. Fakat bu konu kullanıcılarda birazda kafa karışıklığına neden oluyor!
Apple’ın bir sonraki MacBook’u Çok Daha Hafif Olacak!

Bloomberg ile sağlam bağlantıları olan Mark Gurman’a göre, yeni MacBook Air önceki Macbook Air’lere göre daha ince ve daha hafif olacak. Sistemi küçültmek için tartışma yaratabilecek olan bu teknik ayrıca  bir bakıma da ekranın yanında ki çerçevenin küçülmeye gitme  ihtimalini de akıllara getiriyor. Gurman, Apple’ın 15 inçlik bir MacBook Air yapmayı bile düşündüğünü, ancak gelecek nesil için buna biraz endişeyle baktığını söyledi. Belki de fikir bir süre sonra tekrar Apple tarafından  gözden geçirilir.

MacBook Pro’da olduğu gibi,  Apple’ın  yeni Air’i , ilk olarak 2006’da tanıtılan manyetik şarj sistemi MagSafe ile donatılması  bekleniyor. Apple bunu yıllardır kullanıyordu fakat bu teknolojiyi 2016’dan beri kademeli olarak ürünlerine ekliyordu. Geçen hafta, Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın bir sonraki MacBook Pro’da MagSafe şarj sistemini yeniden kullanılacağına inandığını söyledi. Bu da bilgisayar pazarında bir devrim yaşanmasını sağlayabilir. Zira bambaşka bir tasarım karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Yeni MacBook Air, özel Apple silikon ile güçlendirilecek ve Apple’ın işleme teknolojisi için Intel’e olan güvenini daha da  azaltacak gibi . Kasım 2020’de piyasaya sürülen mevcut nesil Air de Apple’ın M1 çipini kullanıyor. Diğer yandan kaynaklar ayrıca yeni MacBook Air’in iki ayrı USB 4.0 bağlantı noktasıyla donatılmış olarak geleceğini söylüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.