Mobil Ocak 24, 2021 17:31

Çıldırıyoruz! Samsung Galaxy A72 Geliyor!

Çok merak edilen ve sabırsızlıkla beklenen Samsung Galaxy A72 TÜV Rheiland sertifikasını aldı. Telefonun bazı özellikleri belli oldu.
Çıldırıyoruz! Samsung Galaxy A72 Geliyor!

Samsung’un A serisinin yüksek modellerinden biri olan Samsung Galaxy A72, çok yakında resmi olarak duyurulacak. Hızlı şarj için TÜV Rheiland sertifikasını aldı. SM-A725F / DS, SM-A725F model numarasına sahip cihaz, BIS sertifikasyonunda zaten yer almıştı. Sızıntılara göre bu telefon A72.

Bu yeni sertifika, telefonun 2.77A şarjda 9V’u desteklediğini gösteriyor. Yalnız bu Galaxy A71’in zaten desteklediği bir şarj. Görülüyor ki aynı hızlı şarj kullanılacak. 25W hızlı şarj özelliğiyle gelmesi bekleniyor. Samsung Galaxy A52’nin de A51 ile aynı şarj özelliklerine sahip olması bekleniyor.

Galaxy A72’nin büyük olasılıkla 4500 mAh bataryaya sahip olması öngörülüyor. Öte yandan A72 dörtlü kamera kurulumuna sahip olacak. Arkada yer alan ana kameranın tıpkı A71’deki gibi 64 MP olması bekleniyor. Ayrıca bağlantı noktası ve dikdörtgen kamera düzeninin de önceki modelle aynı olması bekleniyor. Sızıntılar telefonun 6.7 inç Infinity-O ve AMOLED ekranlı olacağı yönünde. Telefonun Qualcomm Snapdragon 720G yonga setiyle geleceği biliniyor. 5G versiyonunun yonga setine ilişkin bilgi henüz mevcut değil.

Telefonun siyah, beyaz, mavi ve mor renklerde gelmesi bekleniyor. Henüz teyit edilmemiş bilgilere göre 4G versiyonu 400-500 Euro, 5G versiyonunun ise 500-600 Euro fiyat etiketiyle satılacak. İlerleyen günlerde detaylı bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.