Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 23, 2021 15:55

OnePlus 9 Serisi Hakkında Her Şey! Özellikleri, Fiyatı Ve Daha Fazlası!

Çinli teknoloji devi OnePlus 2020 yılında attığı her adımla yüksek ses getirdi. 2021 yılı içinde hazırlık yapan ünlü şirket OnePlus 9 Serisi ile adından söz ettirecek.
OnePlus 9 Serisi Hakkında Her Şey! Özellikleri, Fiyatı Ve Daha Fazlası!

Şu sıralar Android 11 güncellemesi ile boğuşan OnePlus, 2021 yılına adeta bomba gibi bir giriş yapmayı planlıyor. Yeni yılda üç farklı OnePlus 9 telefonun piyasaya sürülmesi beklenirken, bu telefonlara dair çeşitli bilgiler de internette aldı başını yürüdü. Bizde bu haberimizde tüm bilinenlere yer verdik. İşte OnePLus 9 serisi.

Her geçen gün teknoloji biraz daha ilerlemeye devam ederken, akıllı telefonlarında hayatımızdaki yeri ve önemi biraz daha netleşiyor. Teknoloji devleri de bu durumun farkında oldukları için yeni teknolojileri milyonlarca kullanıcıya sunuyor, ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da yepyeni amiral gemileri piyasaya çıkacak. Ancak OnePlus 9 serisi can alıcı olacak.

OnePlus 9 Serisi

 2020’de OnePlus 8, 8 Pro ve 8T’yi piyasaya süren Çinli dev, 2021’de üç farklı modele sahip olan OnePlus 9 serisini piyasaya sürecek. Günümüze kadar en fazla iki telefonu aynı anda lansmana çıkaran şirket, 2021 yılında bu alışılmışlığın dışına çıkacak.

2021 Model OnePlus 9 Serisi

  • Üç farklı model bizleri bekliyor olacak. Bunlar OnePlus 9, OnePlus 9 Lite ve OnePlus 9 Pro olacak.

Tanıdık ama bir o kadar da sağlam bir tasarım ile karşımıza çıkacak olan bu telefonlar, tasarım konusunda büyük değişiklikleri karşımıza çıkarmayacak. OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro tasarımı ile önceki telefonlara oldukça benzeyecek. Ancak OnePlus 9 Lite ise gizemini koruyacak. Henüz onun nasıl bir halde karşımıza çıkacağı bilinmiyor. OnePlus 9 daha az kamera ile karşımıza çıkacak. Bu durum Pro model de tam tersi olacak. Her iki telefonun sol üst köşesinde bir kamera yer alacak. Çerçeveler minimum düzeyde olacak. Buna ek olarak telefonların arka tarafı kenarlara doğru eğimli olacak. Her iki telefonun arkasında da OnePlus logosu yer alacak.

Güç tuşu telefonun sağında yer alırken, ses açma ve kapatma tuşları sol tarafta yer alacak. Telefonlarda Android 11 ‘OxygenOS’ yüklenmiş olacak. Yeni OnePlus serisinin 6.55 inçten daha büyük ekrana sahip olacağı bilinirken, 120HZ yenileme hızı ve Full HD çözünürlük sunulacak. Telefonlarda en az 8 GB RAM olacağı bilinirken, Snapdragon 888 işlemci ve hem kablolu hem de kablosuz hızlı şarj özelliğinin olacağı bekleniyor.

Büyük sensörlü ‘Ultra Shot’ kameralar ile kullanıcılarına daha gerçekçi resim ve videolar çekme fırsatı verecek olan OnePlus 9 serisi 4.500mAh pil kapasitesine sahip olacak. Unutmadan belirtelim, OnePlus 9 Pro muhtemelen 8GB ve 12 RAM varyantlarına sahip olacak.

OnePlus 9 serisinin Mart 2021’de resmiyet kazanması bekleniyor. Fiyat konusunda ise OnePlus 8 serisinin çok daha üzerinde olacağı gelen bilgiler arasındaki yerini aldı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.