Apple Ocak 22, 2021 20:57

Apple VR İşine Giriyor! Pamuk Eller Cebe!

Cupertinolu teknoloji devi Apple VR işine girmek için kolları sıvadı. Mac Pro ile VR'ın birleşimi ile Apple yeni bir devri başlatabilir.
Apple VR İşine Giriyor! Pamuk Eller Cebe!

Apple yeni sektörlere adım atmaya devam ediyor. AirPods Max ile kulaklık sektörüne giriş yapan Apple VR konusunda ilk adımı aslında atmıştı. Çünkü AirPods Max’te yer alan sensörler tam sanal gerçeklik için tasarlanmıştı. Görünüşe göre bu öngörüler çok yakında doğru çıkacak.

Bloomberg Technology; Apple’ın kulaklık alanına girerken ilk denemesinin artırılmış gerçeklik yerine yüksek kaliteli bir sanal gerçeklik deneyimi sağlamaya odaklanacağı bildirildi. Apple, LIDAR gibi ana ürün serilerine birden fazla AR teknolojisini dahil ederken, şirketin ilk kulaklığı ilk nesil sürümünde yalnızca sınırlı AR işlevselliği sunacak.

Rapor, yakında çıkacak olan Apple sanal gerçeklik gözlüğünün, Facebook’un Oculus, Sony’nin PSVR’si, HTC’nin Vive ve Valve’s Index kulaklık serisine karşı rekabet içerisine girecek. Yani anlayacağınız üst seviye bir VR gözlük gelecek.

Apple VR

Şirket, cihazın satış mağazası başına günde yaklaşık bir adet VR gözlük satacak niş bir ürün olduğuna inandığından, bu sanal gerçeklik gözlüğü fiyatı ile cep yakacak. Fiyatını düşünmek bile istemiyoruz. Muhtemelen 30.000 TL’yi bulur Türkiye’de.

Bloomberg, dünya çapındaki az sayıdaki Apple Mağazası ile tahmini satış rakamlarının yılda 180.000 civarında olduğuna inanıyor. Birçoğu, Apple’ın kulaklığının, Microsoft Hololense serisine rakip olacak şekilde, çoğunlukla yüksek kaliteli bir Artırılmış Gerçeklik deneyimi sağlamaya odaklanacağına inanıyordu. Ancak, şirketin gelecekte bu etkileşim biçimini yavaş yavaş geliştirmeyi planladığı söyleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.