AirPods Ocak 16, 2021 10:06

Netflix AirPods Pro ve Max için Düğmeye Bastı

Netflix Apple'ın kablosuz kulaklıkları AirPods Pro ve Max için düğmeye bastı. Çok yakında uzamsal ses özelliği Netflix'e gelebilir.
Netflix AirPods Pro ve Max için Düğmeye Bastı

Apple’ın AirPods Pro ve yakın zamanda piyasaya sürülen AirPods Max kulaklıkları, kullanıcılara daha sürükleyici bir film izleme deneyimi sunmayı amaçlayan özel bir özellik ile gelmesi ile dikkat çekmişti. Uzamsal ses adı verilen bu teknoloji ev sinema sistemine benzer bir efekt yaratmak için kullanıcının kafasını izlemek için kulaklık sensörlerini kullanıyor. Bu teknoloji şimdi de Netflix uygulamasına gelecek.

Netflix ses konusunda AirPods ile seviye atlayacak

Aktarılan bilgilere göre; Netflix’in uygulamasına yakında bu uzamsal ses özelliği için destek eklenecek. Bu özellik hali hazırda Hulu ve Disney+ uygulamaları tarafından destekleniyor. Ayrıca bu özellik Apple TV tarafından da destekleniyor. Ancak Apple TV’de bu özellik sadece iTunes Store’daki filmlerde çalışıyor.

Netflix’in Aralık ayından bu yana bu özellik için destek eklemeye çalıştığı söyleniyor. Ancak bu özellik tüm dizi ve filmlerde çalışmayacak. Netflix’in bunun için ayrı bir kategori oluşturacağı söyleniyor.

Uzamsal sesi kullanmak için AirPods Pro veya Max’e sahip olmanın yanı sıra, kullanıcılar büyük olasılıkla Netflix’in Ultra HD aboneliğini de ödemek zorunda kalacak. Çünkü sadece Dolby Atmos Surround bu pakette yer alıyor.

Netflix

Galaxy S21 etkinliği sırasında, Güney Koreli dev de, 360 audio adlı mekansal sese benzer bir özelliğe sahip Galaxy Buds Pro modelini piyasaya sürdü. Aynı zamanda bir surround ses sistemini simüle etmek için Dolby Head Tracking Galaxy Buds Pro’da yer alıyor..

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.