Mobil Ocak 14, 2021 20:52

Dimensty MT689x Yonga Seti Bu Özelliği İle Ortalığı Karıştıracak

Bir süredir Snapdragon 865'e rakip olarak gösterilen Dimensty MT689x yonga seti, işte bu özelliği ile piyasaya damga vuracak.
Dimensty MT689x Yonga Seti Bu Özelliği İle Ortalığı Karıştıracak

Mobil sektörde yonga seti üreticileri derin bir rekabet içerisine girmiş durumdalar. Bir yerden Qualcomm  hünerlerini sergilerken, öte yandan da daha ucuz maliyeti olan MediaTek hünerlerini sergiliyor. Huawei’nin ise durumları biraz karışık. Şirket kendi çiplerinde her ne kadar performans şampiyonu da olsa, ABD yaptırımlarından dolayı sevilen Kirin yonga setini her an bitirebilir. Ancak MediaTek’in son zamanlardaki başarısını anlatmaya kelimeler yetmez. Zira bir zamanların en kötü görülen yonga seti üreticisi, şimdi ise amiral gemisi telefonlara bile güç vermeye başladı. İşte Tayvan’lı çip üreticisinin Snapdragon 865’e rakip olarak getireceği, Dimensty MT689x  yonga seti de bunun en iyi örneği olarak gösterilebilir

Dimensty MT689x çok iddialı olacak

Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setine rakip olarak gösterilen MediaTek Dimensty MT689x, çok iddialı özelliklere sahip olacak. Gelen bilgilere göre Tayvanlı üreticinin bu yeni yonga seti, 160Hz’e kadar ekran yenileme hızını destekleyecek. Hiç şüphesiz bu, gelecekteki amiral gemilerinde ve oyuncu telefonlarında tercih edilebilecek en iyi yonga seti olabilir. Öte yandan çipin maliyeti ucuz olacağı için, bu yonga setiyle donatılan telefonlarında uygun fiyatlı olması bekleniyor. Bu da kulağa oldukça hoş geliyor.

Bakalım  MediaTek, 20 Ocak  tarihinde bu yonga setiyle bizlere daha ne gibi sürprizler yapacak? Bekleyip görelim..

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.