WhatsApp Ocak 13, 2021 18:06

Telegram, WhatsApp’ı Tokatladı! Yeni Kralı Selamlayın!

Günümüzün en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp şu sıralar kullanıcılarını Telegram’a kaptırıyor. Telegram kullanıcı sayısı ile dudakları uçuklattı.
Telegram, WhatsApp’ı Tokatladı! Yeni Kralı Selamlayın!

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcıya sahip olan WhatsApp son günlerde ülkemizde adından epey söz ettirir oldu. Yeni kullanıcı sözleşmesi ile devletin üst makamlarına kadar ulaşması başaran ünlü mesajlaşma uygulaması, kullanıcılara yönelik epey bilgi edinmek istiyor. Yeni kullanıcı sözleşmesi ile önce BİP’ten tokat yiyen WhatsApp şimdi de Telegram’dan tokat yedi. Telegram kullanıcı sayısı ile milyonları şaşırttı.

WhatsApp alternatifi olan çeşitli mesajlaşma uygulamaları şu sıralar kullanıcı sayılarını hızla artırmaya devam ederken, milyonlarca kullanıcı da WhatsApp’ı cihazlarından kaldırmaya başladı. Hem güvenlik hem de gizlilik unsurlarını sıfıra indiren ünlü mesajlaşma uygulaması çeşitli açıklamalar yapsa da nafile, kullanıcıları tatmin edemedi. Yeni edindiğimiz bilgiler ile bir diğer mesajlaşma uygulaması olan Telegram, WhatsApp’ın kullanıcılarını çaldı.

Telegram

Telegram’ı Yeni Kullanıcı Sayısı Kaç?

Son 72 saatte 25 milyon yeni kullanıcıya ulaşan uygulama bir de açıklama yaptı. Telegram’ın kurucusu ve CEO’su Pavel Durov yaptığı açıklama da mesajlaşma platformu WhatsApp’ın politika güncellemelerinin ardından 25 milyon yeni kullanıcıya sahip olduklarını belirtti.

Telegram Güncel Kullanıcı Sayısı Kaç?

Yeni edinilen kullanıcılar ile 500 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan uygulama hızla bu sayıyı da artırmaya devam ediyor. En çok aranan WhatsApp alternatifi uygulama olan Telegram, yeni kullanıcıların yüzde 38’ini Avrupa, yüzde 27’si Latin Amerika, yüzde 8 MENA ve kalan kısmını da Asya ülkelerinden aldı.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.