Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 13, 2021 12:51

BiP – WhatsApp Rekabeti; Tam 6.4 Milyon Kişi Daha Yerli Uygulamaya Geçti

WhatsApp'ın yeni kararları tartışılırken yerli uygulama BiP güç kazanmaya devam ediyor; işte BiP - WhatsApp rekabetinde son durum!
BiP – WhatsApp Rekabeti; Tam 6.4 Milyon Kişi Daha Yerli Uygulamaya Geçti

Gizlilik Politikasın değiştirmesi ile gündeme bomba gibi düşen ve günlerdir düşmeyen WhatsApp, kullanıcıların Telegram, Signal, BiP gibi uygulamalara akın etmesiyle kara kara düşünüyor. Yeni aldığı kararla kullanıcıların verilerini gerek Facebook ile, gerekse 3. şahıs şirketlerle paylaşacağını açıklayan şirket, uygulamayı kullananlara adeta dayatma uyguluyor. Öyle ki yeni sözleşmeyi kabul etmezseniz 8 Şubat‘tan sonra WhatsApp’ı kullanamıyorsunuz. Bu durumda birçok insanda panik yaratırken, milyonlarca insan yerli BiP uygulamasına geçiş yaptı. Kararın üzerinden geçen birkaç günün sonunda 6.4 milyon kişi BiP’e kayıt oldu.

Geçtiğimiz günlerde panik olan milyonlarca insanın yüreğine su serpen Rekabet Kurumu kararı her ne kadar kararın bir süre daha uygulanamamasına olanak sağlasa da, şirkete olan güven yerle bir olmuş durumda. Bu vaziyetin en çok kazananı ise Rus şirket Telegram, Amerikan şirket Signal ve Türk şirket BiP. Üstelik BiP, attığı tweet ve paylaşımlarla da durumu kızıştırmayı sürdürüyor.

BiP’in Twitter üzerinden yaptığı bir başka paylaşım ise WhatsApp’ın yeni politikalarını eleştiriyor, insanlara mesaj veriyor. Görselde yer alan not kağıtları, BiP’in WhatsApp karşısındaki avatajlarını anlatıyor!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.