Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 11, 2021 17:04

OnePlus Band Tanıtıldı; 14 Günlük Pil, Mi Band Rakibi Fiyat

Birçok şirketin çoktan dahil olduğu akıllı bileklik pazarına geç de olsa katılan OnePlus, Band modelini başarılı fiyatıyla tanıttı!
OnePlus Band Tanıtıldı; 14 Günlük Pil, Mi Band Rakibi Fiyat

Geçtiğimiz günlerde haberlerimize taşıdığımız ve yakında tanıtılacağını söylediğimiz OnePlus Band, nihayet dikkat çekici özellikler ve rekabetçi fiyatı ile resmiyet kazandı. Pazarda oldukça güçlü bir konumda bulunan Mi Band’i de fazlasıyla zorlayacak gibi görünen yeni bileklik, 1.1 inç büyüklüğünde 126×294 piksel AMOLED ekranla birlikte geliyor. Bu da hali hazırda Mi Band serisinin en güncel modeliyle aynı demek oluyor (Band 5).

Bunun dışında 37 farklı kadran ile kutudan çıkan Band; kalp atış hızını ve kandaki oksijen miktarını da ölçebiliyor. Bunların dışında oldukça da hafif bir bileklik olan OnePlus Band 10,3 gramlık bir ağırlığa sahip. Kayışa baktığımızda ise 12,3 gramlık bir ağırlığı görmekteyiz. Bu da cihazı toplamda 22,6 gram haline getiriyor. Üç farklı kayış seçeneği ile satışa çıkan bileklik; siyah, mavi ve turuncu-gri renk seçeneklerine sahip.

12 farklı egzersiz modunun yanı sıra 5 ATM‘a kadar IP68 sertifikasına sahip olan bileklik, Bluetooth 5.0 ile Android 6 ve üst sürüme sahip herhangi bir akıllı telefona bağlanabiliyor. iOS içinse henüz açıklama bulunmuyor. OnePlus Health ile uyumlu çalışan ve 14 güne kadar pil ömrü vaad eden Band, müzik kontrolü ve uzaktan kamera kontrolü gibi diğer bilekliklerin de yapabildiği işlemleri yerine getirebiliyor.

35 dolarlık bir fiyat etiketi ile satışa sunulan bileklik bakalım Mi Band 5’e rakip olabilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.