Samsung Ocak 7, 2021 17:03

Samsung One UI 3.0 Arayüzü İle Bu Muhteşem Özelliği Kaldırdı

Samsung'un Android 11 tabanlı olan One UI 3.0 arayüzü, Galaxy S10 ve Galaxy S20 modellerinden bu özelliği adeta aldı götürdü. İşte detaylar;
Samsung One UI 3.0 Arayüzü İle Bu Muhteşem Özelliği Kaldırdı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bildiğiniz üzere yeni arayüzü One UI 3.0 ile tonlarca yeni özellik getirdi. Android 11 tabanını temel alan bu arayüz, bazı noktada ise kullanıcılarını hüsrana uğrattı. Hatırlarsınız Koreli üretici, Galaxy S10 ve S20 modelleri için ön kamerayı gizleme işlevini getirmişti. Bunun sebebi de kullanıcıların, ekrandaki kamera çentiğinden memnun olmamasından kaynaklanıyordu. İşte şirket uzun süredir kullandığı bu işlevi, Android 11’li One UI 3.0’la tamamen ortadan kaldırdı.

S10 ve S20 kullanıcıları için sunulan kamera gizleme özelliği, One UI 3.0’la birlikte ortadan kaldırıldı. Bu özellik, yazılım yoluyla birlikte bahsi geçen telefonların ön kamerasını gizlemeye olanak tanıyordu. Yani kesiklerini gizleyerek, kullanıcının gözünde kaba görünen kısımları da saklıyordu. Fakat Koreli üretici tuhaf bir şekilde bu işlevi kaldırdı. Hatta ve hatta Samsung, bu özelliği ayarlardan kaldırmakla kalmadı, bir de kullanıcı kılavuzundan sildi.

Şirketin neden böyle bir şey yaptığı henüz bilinmiyor. Ancak kaynaklar, Samsung’un ekran altı kamera teknolojisini geliştirdiğini iddia ediyor. Muhtemelen bu yüzden de One UI 3.0’da bulunan bu özellik, şu an için cihazlardan kaldırıldı. Fakat tekrar gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor. Bu tamamen şirketin tercihine kalmış bir şey.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.