Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 7, 2021 18:33

Donald Trump’ın Sosyal Medya Hesaplarına Adeta Darbe Vuruldu

Amerika Birleşik Devletleri’nin 45’nci başkanı olan Donald Trump şu sıralar sosyal medya da çeşitli sorunlar yaşıyor. Peki Trump’ın sosyal medya hesaplarına ne oldu? İşte cevabı.
Donald Trump’ın Sosyal Medya Hesaplarına Adeta Darbe Vuruldu

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Amerika Birleşik Devletleri’nde başkanlık seçimi yapılmış ve bu seçim ile de çeşitli tartışma konuları ortaya saçılmıştı. Seçimde Joe Biden ve Donald Trump kozlarını paylaşırken kazanan isimde seçimin ertesi günü kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Kimi kesimler seçimin hileli yapıldığını iddia ederken bazı kesimler de bu karara saygı duyulması gerekildiğini ifade etmişti. Yapılan seçimde Joe Biden rakibini geride bırakarak ABD’nin 46’ncı başkanı olurken Donald Trump bu seçimin hileli olduğunu iddia etmiş ve seçimin yeniden yapılması gerektiğini savunmuştu.

donald trump

Şu sıralar ABD’de kan gövdeyi götürmeye devam ederken dün gece de çeşitli isyan hareketleri ülkenin dört bir yanında kameralara yansıdı. Trump taraftarı gruplar dün kongre binasına adeta isyan niteliğinde bir giriş yaptı. Konuyla ilgili Trump yaptığı paylaşımlar ile sosyal medya da dikkatleri üzerine toplamayı başardı.

İsyancılar kongre binasına saldırırken Trump ortaya çıkan şiddeti kınamamış, destekçilerinin eve gitmesini isteyen bir video paylaşmıştı. Sosyal medya üzerinde paylaştığı bu video çok geçmeden hemen yayından kaldırıldı. Ayrıca buna ek olarak Trump’ın attığı bazı tweetler de yayından kaldırıldı.

Edindiğimiz bilgilere göre bu video ve paylaşımlar içerisinde Trump seçimin hileli bir şekilde yapıldığını iddia etmiş. Facebook, YouTube ve Twitter’da yapılan bu videolu paylaşımı incelemek için yayından kaldırmış.

İlk atak Twitter’dan geldi. Twitter kullanıcıların bu videoya erişmelerini engelledi. Ancak bu önlem alınıncaya kadar 12 milyon kullanıcı videoyu izledi. Twitter’dan sonra Facebook ve YouTube’da videoyu mecralarından kaldırarak önlem aldılar.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.