Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 6, 2021 11:16

Windows 7 Kullanıcıları Hala Onlayn mı? Onalyn, onlayn…

Microsoft'un fişini çektiği Windows 7 günümüzde 100 milyondan fazla bilgisayarda kullanılmaya devam ediyor. Windows 7 başarılı grafik çiziyor.
Windows 7 Kullanıcıları Hala Onlayn mı? Onalyn, onlayn…

Hızlı yapısı ve performansı ile günümüze kadar gelmeyi başaran Windows 7 hem ülkemizde hem de dünyada milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Oldukça sade bir tasarım ile yıllar önce bilgisayarlarımızdaki yerini alan Windows 7’nin yavaş yavaş yerini Windows 10’a bırakırken ortaya çarpıcı detaylar çıktı.

Hatırlayacağınız üzere Ocak 2020’de Microsoft hiç beklenmedik bir şekilde Windows 7’nin desteğinin kesileceğini duyurmuştu. Yani tabiri caizse Windows 7’nin fişini çekmişti. 1 Yıldır Windows 7’ye herhangi bir güncelleme ve yenilik gelmezken bugün ortaya bazı bilgiler çıktı.

10 yıldır devamlı olarak güncellemeler alan Windows 7’nin, Ocak 2020 itibari ile güncellemelerine son verirken gelen bilgiler ile başarılı işletim sisteminin günümüzde hala 100 milyondan fazla bilgisayarda yüklü olduğu ortaya çıktı. NetMarketShare üzerinden alınan verilere göre Windows 7, Aralık ayında Windows işletim sisteminin Pazar payını artırdı. Kasım 2020’de PC işletim sistemlerinde yüzde 18.78 olan pazar payı, Aralık 2020’de ise 19.71’e yükseldi.

Microsoft Windows 7’nin fişini çekmesine rağmen meyvelerini de toplamaya devam ediyor. Şu sıralar birçok bilgisayar kullanıcısı güvenlik gerekçesiyle Windows 10’a geçiş yaparken hala Windows 7’nin milyonlarca bilgisayarda yerini korumaya devam etmesi de oldukça başarılı bir işletim sistemi olduğunu gözler önüne seriyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.