Mobiroller Ocak 5, 2021 15:07

OnePlus Telefonlar Nasıl Güncellenir?

OnePlus bir akıllı telefona sahip ve nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız bu haberimiz tam size göre. Adım adım  telefonunuzu nasıl güncelleyebileceğinizi anlattık.
OnePlus Telefonlar Nasıl Güncellenir?

2013 yılında Çin’de kurulan ve günümüze kadar devasa ekranlara sahip akıllı telefonlar üreten OnePlus, elde ettiği yüksek satış rakamları ile dünyanın dört bir yanında adından söz ettirmeye devam ediyor.

Dolar kurunun yükselişi ile ülkemizdeki kullanıcılarının ceplerini yakmaya devam eden OnePlus telefonlar yüksek çözünürlüğe sahip devasa ekranları ile en çok mobil oyun severlerin ilgisini çekmişti. Düzenli olarak aldığı güncellemeler ile kullanıcılarına hem daha güvenli hem de daha hızlı bir Android deneyimi sunan OnePlus geçtiğimiz günler de Nord isimli telefonuna Android 11 tabanlı OxygenON 11 güncellemesini sunmuştu.

Henüz açık beta aşamasında olan Oxygen 11, Nord kullanıcılarını memnun bırakabildiği bilinmezken bu güncellemenin milyonlarca kullanıcı tarafından heyecanla indirildiği ve deneyimlenmeye başlandığı dikkatlerden kaçmamıştı.

Haberimizde amiral gemilerinin düzenli olarak güncellemeler aldığını belirtmiştik. Bu haberimizde OnePlus telefonunu güncellemeyi bilmeyen kullanıcılar için adım adım güncelleme işleminden bahsettik.

OnePlus Adım Adım Güncelleme

1 – OnePlus telefonunuzun menüsünden AYARLAR kısmına tıklayınız.

2 – Cihazınızda herhangi bir güncelleme var ise zaten ekranın üst kısmında belirecektir.

3 – Ekranın üzerinde herhangi bir güncelleme uyarısı yok ise ekranın en alt kısmında yer alan SİSTEM kısmına tıklayınız.

4 – Gelen ekranda SİSTEM GÜNCELLEME kısmına tıklayarak güncellemenin olup olmadığını kontrol ediniz.

5 – Cihazınız herhangi bir güncelleme bulduğunda ekranda ŞİMDİ YÜKLE seçeneğini seçiniz.

6 – Cihazınız güncellemeyi otomatik yükledikten sonra ekrana gelen YENİDEN BAŞLAT seçeneğine tıklayınız.

7 – Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra otomatik olarak uygulamaları yeniden entegre edecek ve sizlere daha iyi bir deneyim sunacak.

8 – Tebrikler akıllı telefonunuzu güncellemeyi başardınız. Artık cihazınıza gelen en yeni güncellemeyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yukarıda adım adım anlatmış olduğumuz güncelleme işlemi tüm OnePlus telefonlarda aynıdır. Görseller 7 Pro’ya aittir. Dileyen kullanıcılar adımları birer birer yaparak cihazlarına en yeni Android güncellemesini yükleyebilir ve kullanmaya başlayabilirler.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.