Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 4, 2021 9:01

Huawei MateBook D serisi dizüstü bilgisayarlar satışa sunuldu

Çinli teknoloji devi en yeni dizüstü bilgisayarı Huawei MateBook D serisi satışa sunuldu. Bilgisayarlar 11. nesil Intel işlemciler ile geliyor.
Huawei MateBook D serisi dizüstü bilgisayarlar satışa sunuldu

Geçtiğimiz hafta Nova 8 serisi akıllı telefonlarının tanıtımında en yeni bilgisayarlarını da tanıtan firma bugün satışa sundu. Seri 14 inç ve 15 inç olarak iki modelden oluşuyor. İlk olarak Çin’de satışa sunulan bilgisayarlar kısa bir süre içinde küresel pazarda satışa sunulacak. Huawei MateBook D serisi bilgisayarlar ince ve hafif bir yapıya sahip ayrıca  güçlü donanımı ile dikkat çekiyor.

Huawei MateBook D serisi dizüstü bilgisayarların teknik özellikleri ve fiyatları

İki model olarak satışa sunulan bilgisayarlarda 11. nesil Intel Core işlemciler kullanılıyor. Oldukça ince ve hafif tasarımı sayesinde yer kaplamıyor ve taşımak oldukça kolay. 14 inç olan modelin iki versiyonu bulunuyor; Intel Core i5, 16 GB RAM, 512 GB SSD dahili  depolama alanına sahip bilgisayar 765 dolar, Intel Core i7, 16 GB RAM, 512 GB SSD dahili depolama alanı, Nvidia GeForce MX450 ekran kartına sahip bilgisayar 980 dolardan satışa çıktı. 15 inç olan modelin üç versiyonu bulunuyor; Intel Core i5, 16 GB RAM, 512 GB SSD dahili depolama alanına sahip bilgisayar 765 dolar, Intel Core i5, 16 GB RAM, 512 GB SSD dahili depolama alanı, Nvidia GeForce MX450 ekran kartına sahip bilgisayar 840 dolar, Intel Core i7, 16 GB RAM, 512 GB SSD dahili depolama alanı, Nvidia GeForce MX450 ekran kartına sahip bilgisayar 980 dolardan satışa çıktı.

Huawei MateBook D serisi

Kısa bir süre sonra ülkemizde de satışa sunulması beklenen dizüstü bilgisayarlar bakalım diğer üreticilerin bilgisayarları ile pazarda rekabet edebilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.