Android Ocak 3, 2021 20:02

Google Pixel 5a Çalışır Halde Görüntülendi (Resim)

Google'ın bir sonraki amiral gemisi Pixel 5a, güvenilir kişiler tarafından kanlı canlı olarak sızdırıldı; Lansman Mayıs ayında gerçekleşebilir.
Google Pixel 5a Çalışır Halde Görüntülendi (Resim)

Son zamanlarda durgun günler geçiren Google, kötü geçen 2020’yi geride bırakıp bir an önce önüne bakmak istiyor. Geçtiğimiz yıl mobil sektörde iyi bir performans ortaya koyamayan ABD’li şirket, 2021’de yeni amiral gemileriyle kan bulmaya çalışacak. Şimdi dev arama motorunun ilk çalışmalarından biri gün yüzüne çıkıyor. Pixel 5a, lansman öncesinde kanlı canlı sızdırılıyor.

Google Pixel 5a’nın sızdırılan bu görüntüleri, cihaz hakkında merak edilen pek çok detayı açığa çıkarıyor. Örneğin tasarımdan tutun, bellek yapılandırmasına bir takım özellik açığa kavuşturuluyor. Şimdi gelin Pixel 5a’nın sızdırılan bu resimlerine biraz yakından göz atalım;

Yukarıdaki görüntüye baktığımız zaman dikkatimizi ilk olarak, Pixel 5a’nın ekranın üzerinde bulunan parmak izi tarayıcısı çekti. ABD’li şirket görünüşe bakılırsa bu telefonda, ekran altı parmak izi tarayıcısını benimseyecek. Bununla birlikte dikkatimizi çeken bir başka şey ise selfie kamerası oldu. İlk baktığımızda telefonun üzerinde delikli bir ekran ya da benzeri bir açılır kamera göremedik. Haliyle ilk görüşte ekran altı kamera olacağını sanmıştık. Ancak beklediğimiz gibi olmadı. Zira aşağıdaki görsele iyi baktığımızda orada yerleşik bir sensörün olduğunu göreceksiniz. Bu da Pixel 5a‘nın ekran altı kamera teknolojisiyle gelmeyeceğini gösteriyor.

Tüm bunlara ek olarak aynı kaynak, Pixel 5a modelinin 6GB RAM ve 128GB’lık bir dahili depolamaya sahip olacağını da gösteriyor. Aşağıdaki resme bakarsanız bunu daha iyi anayacaksınız.

Google Pixel 5a hakkında çıkan ilk detaylar şimdilik bu kadar. Ancak gelen bilgilere göre bu telefon, Mayıs ayı gibi sahiplerine kavuşmaya başlayacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.