Pixel Aralık 26, 2020 20:02

Ekran Altı Kamera Kullanacak Bir Başka Telefon Belli Oldu

Ekran Altı Kamera Kullanacak Bir Başka Telefon Belli Oldu

Ekran altı kamera teknolojisini kullanacak bir başka telefon daha belli oldu. Bakalım hangi firma bu teknolojiye 2021’de geçecek?

Ekran altı kamera teknolojisi ilk olarak ZTE’nin Axon 20 5G modeli ile karşımıza çıkmıştı. Gerçekten tam ekran deneyimi sunan Axon 20’de ön kameraya geçiş yapıldığında ekranın bir bölümünü kapatıyor ve kamera ekranın altında beliriyor. Şimdi ise bu teknolojiye 2021 yılında geçecek bir diğer firma belli oldu. Tabii ki de Apple…. Şaka şaka Apple bu teknolojiye 4-5 yıl sonra anca geçer.

Bildiğiniz gibi Google, Pixel 5 ailesi ile birlikte amiral gemisi segmenti yerine üst segmenti gözüne kestirmişti. Ancak bu alanda da başarılı olamayan internet ve teknoloji devi, şansını 2021 yılında da deneyecek. Google Pixel 6 modelinde alınan patentlere göre ekran altı kameranın kullanılacağını söyleyebiliriz. Ancak Google yine Snapdragon 888 kullanmayan yerine Snapdragon 7 serisi bir işlemci ile yoluna devam edecek.

Ekran Altı Kamera

6.67 inç büyüklüğünde AMOLED ekrana sahip olacak olan bu telefonda 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama birimi bulunacak. Android 12 ile gelecek olan Google Pixel 6, sunacağı fantastik özellikler ile farkını ortaya koyacak. Hatırlarsanız bir dönem HTC de telefonu sıkarak kısayol çalıştırma gibi enterasan şeyler denemişti. Ancak HTC‘nin hali ortada.

Google da muhtemelen 2021’de tanıtacağı Pixel 6 ailesi ile seriyi sonlandıracak. Çünkü Google gerçekten telefon satamıyor. Özellikle Çinli firmaların uygun fiyatlı canavarları karşısında kendi ülkesinde bile varlık gösteremiyor. Bu noktadan tek çıkış yolu fiyatı 499 dolar bandının altına çekmek. Ancak bunu Google yapmaz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.