Mobil Aralık 24, 2020 21:00

Tecno Spark 6 Go akıllı telefon satışa sunuldu işte özellikleri

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi portföyüne yeni bir akıllı telefon daha ekledi ve Tecno Spark 6 Go modelini satışa sundu.
Tecno Spark 6 Go akıllı telefon satışa sunuldu işte özellikleri

2006 yılında kurulan Çin merkezli akıllı telefon üreticisi yeni modellerini tanıtmaya ve satışa sunmaya devam ediyor. İlk kurulduğu yıllarda ağırlıklı olarak Afrika ve Güney Asya pazarlarına odaklanan firma ilerleyen zamanda küresel pazara girmiş durumda. Firma en son akıllı telefonu Tecno Spark 6 Go modelini satışa sundu.

Tecno Spark 6 Go akıllı telefon teknik özellikleri

Telefonda MediaTek A25 yonga seti bulunuyor ve sekiz çekirdekli işlemci olarak dikkat çekiyor. Cihazda 4GB RAM ve 64GB depolama alanı bulunuyor. Depolama alanını genişletmek için microSD yuvası yer alıyor. Telefon 6,52 inç TFT ekranla donatıldı ve 1600 x 720 piksellik HD + çözünürlüğü destekliyor. Ekranın ön kısmı selfie kamera için bir su damlası çentiğine sahiptir. Ayrıca ön tarafta düşük ışıklı öz çekimler için LED flaşlı 8 megapiksellik kamera yer alıyor. Arka kısımda ise 13 megapiksel birincil lens ile gelen çift lensli bir kamera dizilimi yer alıyor. Telefonda bağlantı noktaları olarak; 3,5 mm kulaklık girişi, microUSB bağlantı noktası, 4G VoLTE, Bluetooth ve Wi-Fi bulunuyor. 5.000 mAh bataryaya sahip telefonda hızlı şarj desteği bulunmuyor. Telefon Android 10 yüklü olarak geliyor.

Tecno Spark 6 Go

Telefon giriş ve orta seviye kullanıcılar için oldukça ideal. 5.000 mAh batarya olması iyi bir özellik fakat hızlı şarj desteklememesi büyük bir eksiklik olarak dikkat çekiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.