PlayStation Aralık 19, 2020 9:00

Sony’den Cyberpunk 2077 için Benzeri Görülmemiş Hamle

Sony’den Cyberpunk 2077 için Benzeri Görülmemiş Hamle

Sony, Cyberpunk 2077 için eşi benzeri görülmemiş aksiyon aldı. Sony’nin almış olduğu bu karar oyun dünyasını şoke etti diyebiliriz.

CDPR’ın yeni oyunu Cyberpunk 2077 çıktı çıkmasına ancak eski nesil konsollarda oyun resmen oynanmaz seviyede. PlayStation 4’te 15 FPS ile 25 FPS arasında deneyim sunan oyun için CDPR iade işlemlerinin başladığını açıklamıştı. Ancak Sony, bu iadeleri yokuşa sürmüş ve sosyal medyada bu hareketinden dolayı linç edilmişti. Bugün ise Sony, oyun tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir aksiyon ile karşımıza çıktı.

Sony, Türkiye saati ile 03:00 sularında Cyberpunk 2077’nin iadesinin tüm oyuncuları için geçerli olduğunu açıkladı. Sony’den gelen açıklama bu kadarla da sınırlı değil. Sony, oyunu satın alan herkese paralarını iade edeceğini ve ayrıca oyunu PlayStation Store’dan sildiğini açıkladı.

Yani artık PS4 veya PS5’te Cyberpunk 2077’yi oynamak isterseniz bunu gerçekleştirmeyeceksiniz. Çünkü oyun mağazalardan an itibariyle kaldırıldı. Sony’nin almış olduğu bu sert kararın aslında çok haklı sebepleri var. Oyundaki performans sorunlarının yanı sıra, oyunun sürekli çökmesi konsollara zarar veriyor. Bu yüzden Sony hem konsollarını hem de oyuncularını korumak için oyunu silme kararı aldı.

Cyberpunk 2077

Oyunun geliştiricisi CDPR, oyun için 21 Aralık 2020 tarihinde büyük bir güncelleme yayınlayacak. Ancak bu güncelleme ile PS4’teki sorunlar çözülmeyecek. PS4 sorunlarının çözülmesi için Şubat ayını beklemeniz gerekecek. Şubat 2021’e kadar muhtemelen oyun PS Store’daki yerini alamayacak.

Borsada yüzde 30 değer kaybına uğrayan CDPR, bu olaydan çok ağır darbe alacak gibi görünüyor. Umarız sorunlar en kısa sürede çözülür ve PS4 sahipleri de oyunu oynayabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.