Apple Aralık 15, 2020 14:00

Apple yeni iPad 10.5 inç için kolları sıvadı

İki jenerasyon boyunca 10.2 inç boyutunda başlangıç iPad modeli sunan Apple, yeni 10.5 inç iPad için çalışmalara başlamış gözüküyor.
Apple yeni iPad 10.5 inç için kolları sıvadı

Apple’ın giriş seviyesi 10,2 inç iPad için 8.nesil Eylül ayında piyasaya sürüldü. Ancak yeni kaynaklara göre, 2021’in başlarında Apple yeni iPad için 10,5 inç ekran ve A13 Bionic yonga seti içeren güncellenmiş bir sürüm çıkarmaya hazırlanıyor.

Ayrıca yeni bilgiler dokuzuncu nesil iPad‘in daha ince ve daha hafif bir kasa ile geleceğini, ancak genel tasarımın mevcut sürümden büyük ölçüde değişmeden kalacağını gösteriyor. Apple‘ın, mevcut giriş seviyesi iPad‘den hem daha hafif hem de daha ince olan ve ayrıca 10,5 inç ekrana sahip olan 2019 iPad Air‘in temel yapısını yeniden kullanacağına dair spekülasyonlar var.

Yeni dokuzuncu nesil iPad‘in ayrıca 4GB RAM ve alt çerçeveye aynı eski Touch ID ana düğmesini getirmesi bekleniyor. Fiyatlandırmanın mevcut modelin 329 dolarlık satış fiyatından 299 dolardan başlayacağı düşünülmekte. Söylentiler, temel sürümün standart olarak 64GB depolama alanıyla geleceğini gösteriyor. Yeni nesil olarak gelecek giriş seviyesi iPad hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkar çıkmaz sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.