Mobil Aralık 11, 2020 12:00

Google Pixel 5 Pro kanlı canlı göründü

Google Pixel 5 Pro kanlı canlı göründü

Google’ın pek tatmin etmeyen Pixel 5’ten sonra şimdi de amiral gemisi olacak olan Google Pixel 5 Pro üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

İnternet ve teknoloji devi Google, geçtiğimiz aylarda orta segmente hitap eden Pixel 5 modeli ile karşımıza çıkmıştı. Ancak bu model kimseyi pek tatmin etmemişti. Şimdi ise Google’dan Google Pixel 5 Pro modelinin geleceği ortaya çıktı.

Bugün gelen yeni sızıntı, Pixel 5 Pro’nun 6,67 inç ekran kullanacağını gösteriyor. Ekranın üst kısmında ön kamera için hiç bir delik görünmüyor. Muhtemelen Google bu modelinde ekran altı kamera teknolojisini kullanacak.

Test sonuçlarına göre bu telefonda Qualcomm’un 2020 yılı amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 865 yer alacak. RAM tarafında ise 8 GB depolama tarafında ise 256 GB bellek bulunacak. Telefonun arka bölümünde şimdi sıkı durun, Google tam dörtlü arka kamera kurulumu kullanacak. Eve bu zamana kadar maksimumda ikili kamera kullanan Google, yeni modelinde dörtlü kuruluma geçiş yapacak.

2021 yılının ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen bu modelin fiyatı 999 dolar bandında olmayacak gibi görünüyor. Çünkü bu fiyatlara çıkıldığında 2021 yılında Snapdragon 888 yonga setini kullanan telefonlar satışa sunulacak.

Google Pixel 5 Pro

Pixel serisini orta segmente odaklayan Google’ın üst segmenti boş geçmeyeceğini zaten biliyorduk. Bu model de bu öngörülerimizi kanıtladı diyebiliriz. Ekran altı kamerası ile dikkat çekeceği söylenen bu telefon yine her zamanki gibi Türkiye pazarında satışa sunulmayacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.