Aralık 9, 2020 10:00

Aksakallı Dede Müjdelese Bu Kadar Olurdu! Xiangci Kalem

"Ben böyle bir şeyi hayal etmiştim ya, erdim mi acaba?" diye düşüneceksiniz. Xiaomi Xiangci akıllı kalem üretmiş, ne iyi etmiş!
Aksakallı Dede Müjdelese Bu Kadar Olurdu! Xiangci Kalem

Güzel yazıya, resim yapmaya falan meraklıysanız veya evde müthiş sanat eserlerini pastel boyayla duvarlara çizen bir ufaklık varsa bu haber tam size göre! Xiangci yapay zekalı akıllı kalem seti çok yakında geliyor. Hem de oldukça uygun bir fiyatla…

Çin’de Youpin kitle fonlaması platformunda ortaya çıkan yeni akıllı kalem 70$ fiyat etiketiyle ilk önce Çin’de piyasaya sürüldü. Ancak Çin’de yapılan bir kampanyayla şu an 30$ gibi çok uygun bir fiyata satılıyor. Bu akıllı kalem seti, kaligrafi kalemi, kitabı ve uygulamasından oluşuyor. Ürünü nasıl kullanacağınızı tarif eden videoyu izleyerek öğrenmek çok kolay. Ayrıca yazı ve resimlerinize puanlama verecek bir yapay zekanın olması da güzel bir detay. Yazma becerinizi geliştirmek için günde 20 dakika ayırmanız yeterli.

Xiangci

Xiangci uygulama

Ayrıca basınç sensörü bulunan kalem, kalemi nasıl tutmanız ve ne kadar bastırmanız gerektiği konusunda da ipuçları sunuyor. Yazılan yazıyı kalemin ucundaki mercekle 200 fps hızla algılama kapasitesine sahiptir. Vallahi senden benden akıllı dedirtiyor. Kaligrafi kalemi setiyle birlikte gelen uygulama ekranı adeta yazı tahtası işlevi görüyor. Bu uygulamayla çokça pratik yapmak mümkün.

Belirtelim, bu set 3-12 yaş arası çocuklar için Çin yazı müfredatını da içerdiği için kelime algılama kapasitesine sahip. Sadece Çin ile sınırlı kalmayacağına dair iddialar mevcut. Şayet İngilizce içerik ve kelime hazinesine sahip olursa pek çok ülke bundan faydalanabilir ve Türk çocuklarının İngilizce öğrenmesi de kolaylaşabilir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.