Güncel Teknoloji Haberleri Aralık 8, 2020 22:00

Xiaomi Mi 10T Fiyatına Kulaklık; Apple Airpods Max Tanıtıldı

Amerikan teknoloji devi Apple, yeni nesil kulak üstü kablosuz kulaklığını tanıttı; Airpods Max yüksek fiyatı ile Türkiye'de!
Xiaomi Mi 10T Fiyatına Kulaklık; Apple Airpods Max Tanıtıldı

Son zamanlarda kulak içi kulaklık sektörüne ağırlık veren ve 2014 yılında bünyesine kattığı Beats’in dışında kulak üstü kulaklık tanıtmayan Amerikan devi Apple, yeni nesil kablosuz kulak üstü kulaklığına (Airpods Max) oldukça yüksek bir fiyat etiketi ile resmiyet kazandırdı. 15 Aralık tarihinden itibaren Türkiye’de de satışa sunulacak olan ve Türkiye fiyatı şimdiden açıklanan Airpods Max, dikkat çekici renk seçenekleri ve sade tasarımıyla da sınıfının farklı kulaklıklarından biri oldu.

Apple Airpods Max Neler Sunuyor?

Aktif gürültü önleyici (ANC) ve Adaptif EQ gibi özelliklerinin yanı sıra Bluetooth 5.0 desteği sunan Apple Airpods Max, iki adet Apple üretimi H1 çipini üzerinde barındırıyor. Birisi sağda, diğeri ise solda bulunan bu çipler, Apple Watch modellerinde de gördüğümüz Digital Crown’a da ev sahipliği yapıyor. Digital Crown ise çalma, duraklatma, aramalara yanıt verme ve ses seviyesini ayarlama gibi özelliklere aracı oluyor.

Smart Case

Smart Case

134 gramlık bir ağırlığa sahip olan ve 20 saate kadar kullanım ömrü vaad eden kulaklık, 5 dakika şarj olduğunda 1.5 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. Malzeme yapısıyla da sınıfındaki kulaklıklardan ayrılan model, özel bir ağ yapısına sahip diyebiliriz.

5 farklı renk seçeneğine sahip olan Airpods Max, üzerinde sekiz adet mikrofon bulunduruyor. Bu sayede oldukça başarılı bir gürültü engelleyebilen kulaklık, “dinamik kafa izleme özellikli uzamsal ses teknolojisi” sayesinde sesi sizin hareketlerinize göre hareket ettiriyor. Ek olarak kulaklık lightning ile şarj oluyor.

Fiyat tarafında dudak uçuklatan kulak üstü kulaklık, Türkiye’de 5.699 TL’den satışa sunulacak. Satışların ise 15 Aralık’ta başlayacağını belirtelim. Ha bu arada, kulaklığın kutusundan “Smart Case” isimli bir koruyucu kılıf ile satılıyor.

Editörün notu:

Hali hazırda oldukça geniş bir ürün gamı bu pazarda bizleri karşılıyor. Özellikle Sennheiser ve Sony cephesinde oldukça başarılı kulak üstü kulaklık modelleri, 5.699 TL’nin çok daha altında bulunurken, belki de çok daha başarılı bir ses sunuyor. Elbette karar mecrası siz ve ekonominiz; ancak bu modelden önce başı çeken diğer üreticilerin de kulaklıklarına göz atmakta fayda var.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.